Autor: | Zdjęcie: Polski Związek Żeglarski

Lilly May Niezabitowska z Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg mistrzynią Europy! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
5
zdjęć

Lilly May Niezabitowska | foto Polski Związek Żeglarski

Sport Lilly May Niezabitowska z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg została mistrzynią Europy. 20-latka zdobyła złoto w olimpijskiej  klasie ILCA 6.

Lilly May Niezabitowska trenująca na co dzień w Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg. Młoda zawodniczka stanęła do walki na Mistrzostwach Europy do lat 21 w hiszpańskiej Pollensie. Wystartowała ona w olimpijskiej klasie ILCA 6. Jak się okazało, została ona najlepszą ze wszystkich startujących zawodniczek i zdobyła złoty medal.

StudentkaWydziału Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej, zdobyła pierwsze miejsce, pokonując 64 rywalki z 22 różnych państw. Wśród nich znajdowało się sześcioro dziewcząt z Polski. Ubiegłoroczna mistrzyni Emma Mattivi, tym razem zajęła trzecie miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Claudia Lledo z Hiszpanii.

Jestem niesamowicie szczęśliwa, udało mi się spełnić wszystkie założenia, jakie miałam na te regaty. Żeglowałam równo, kończąc wyścigi głównie w top10, czułam, że jestem szybka i rozumiałam co się działo, na akwenie. To wszystko, plus podejście na luzie, pozwoliło mi wystartować do ostatniego wyścigu z przewagą aż 31 punktów. Już po pierwszej halsówce wiedziałam, że mam złoto! Teraz czas na świętowanie i chwilę odpoczynku, bo już pod koniec miesiąca Puchar Księżniczki Zofii na Majorce, a w lipcu Mistrzostwa Świata U21.