Młodzi pływacy z Tarnobrzega z sukcesami w Podkarpackiej Lidze Pływackiej

Autor: | Zdjęcie: UKS Delfin Tarnobrzeg

Młodzi pływacy z Tarnobrzega z sukcesami w Podkarpackiej Lidze Pływackiej - Zdjęcie główne

Sukcesy tarnobrzeskich pływaków | foto UKS Delfin Tarnobrzeg

Sport 6 medali - właśnie tyle z Podkarpackiej Ligi Pływackiej zorganizowanej w Lesku przywieźli młodzi zawodnicy z UKS Delfin Tarnobrzeg.

W minioną sobotę, 6 kwietnia 2024 roku, młodzi sportowcy z UKS Delfin Tarnobrzeg pokazali swoje umiejętności podczas II edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej dla dzieci w wieku 11-12 lat, która odbyła się w Lesku. Reprezentacja klubu, składająca się głównie z uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, wyróżniła się na tle 331 zawodników z 18 klubów z całego Podkarpacia, zdobywając łącznie 6 medali: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Pod kierownictwem trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo, młodzi zawodnicy nie tylko poprawili swoje rekordy życiowe, ale także zapewnili klubowi zaszczytne 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej i medalowej. Największym osiągnięciem może pochwalić się Bartosz Turbak, który został uznany za najlepszego zawodnika w kategorii 12-latków, zdobywając dwa złote medale: na dystansie 50 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym.

Oprócz Bartosza Turbaka, wśród najlepszych znalazły się także Oliwia Czajkowska, która zdobyła złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym. Warto również wspomnieć o sukcesach innych zawodników, jak Blanka Krasowska, która zdobyła srebrny i brązowy medal, oraz Michała Kozioła, który wywalczył miejsca tuż za podium. Zespołowe sukcesy również nie omijały tarnobrzeskich pływaków. Sztafeta mieszana w kategorii 12 lat zdobyła brązowy medal, a zespół w kategorii 11 lat i młodszych uplasował się tuż za podium, na 4. miejscu.