Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Trzecia liga, grupa 4: Siarka Tarnobrzeg zlała Świdniczankę Świdnik! Popis Kamila Orlika - Zdjęcie główne

Kamil Orlik | foto Grzegorz Lipiec

Sport W zaległym meczu 17. kolejki trzeciej ligi, grupy 4, Siarka Tarnobrzeg w delegacji grała ze Świdniczanką Świdnik. Podopieczni Dariusza Kantora wysoko ograli zespół z województwa lubelskiego.

Strzelanie rozpoczęło się w 18. minucie, kiedy to Kamil Orlik skutecznie wykorzystał podyktowany wcześniej rzut karny. Po 28 minutach gry było już 2:0 dla Siarki. Na listę strzelców ponownie wpisał się Kamil Orlik, do którego długą mierzoną piłkę posłał Kosei Iwao.

W drugiej połowie na kolejne bramki również nie trzeba było długo czekać. Już w 48. minucie Dawid Lisowski pokonał golkipera gospodarzy i mógł cieszyć się zza zdobytego gola. Nie minęło parę chwil, a futbolówka po raz kolejny zatrzepotała w siatce Świdniczanki. Strzelcem bramki z drugiego już rzutu karnego został Kamil Orlik, który popisał się tego wieczora hat-trickiem. Trener Kantor wiedząc, że wynik jest już bezpieczny przeprowadził szereg zmian, w tym wpuścił między słupki Konrada Cymerysa, dla którego był to debiut.

Dzięki zwycięstwu Siarka Tarnobrzeg plasuje się obecnie na 3 miejscu w lidze. Do drugiej Avii Świdnik traci tylko 1 punkt, natomiast do liderującej Wieczystej Kraków ta strata wynosi 10 punktów. Już 24 marca Siarka Tarnobrzeg na własnym obiekcie podejmie klub Wiślanie Jaśkowice.

Świdniczanka Świdnik - Siarka Tarnobrzeg 0:4 (0:2)
Bramki: Kamil Orlik 18' (k), 28', 54' (k), Piotr Lisowski 48'

Skład Siarki: Artym (73' Cymerys) - Misztal, Kumorek, Szymocha, Sulkowski, Jodłowski, P. Lisowski (68, Kaliniec), D. Lisowski (68, Mróz), Orlik, Feret (73, Prusiński), Iwao (73, Cichocki)