Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Trzecia liga, grupa IV: Powtórka z jesieni. Siarka Tarnobrzeg drugi raz w tym sezonie wygrywa z Avią Świdnik - Zdjęcie główne

Siarka Tarnobrzeg kontra Avia Świdnik | foto Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W 25. kolejce rywalizacji w trzeciej lidze grupie IV Siarka Tarnobrzeg wybrała się na wyjazd do Świdnika, by zmierzyć się tam z miejscową Avią. Spotkanie podobnie jak i to jesienią przy Alei Niepodległości zakończyło się wynikiem 2:1 dla Siarki.

Na bramki w tym spotkaniu nie trzeba było długo czekać. Już w 7. minucie wynik meczu otworzył Kamil Orlik, który minął jednego z defensorów Avii, po czym oddał skuteczny strzał na bramkę gospodarzy. Siarka nie zatrzymywała się i konsekwentnie próbowała podwyższyć rezultat. Próby Kumorka i Fereta były jednak nieskuteczne. W doliczonym czasie pierwszej połowy spotkania wynik podwyższył Kosei Iwao, który zrobił użytek z dogrania od Szymona Fereta.

W drugiej odsłonie spotkania Avia zdołała bardziej stłamsić zespół z Tarnobrzega. W 54. minucie strzał Paluchowskiego na korner sparował Artym, a 5 minut później uderzenie Stryjewskiego przeleciało tuż obok słupka bramki Siarki. Niestety w 63. minucie Wojciech Kalinowski wykorzystał mierzone dogranie z rzutu wolnego od Stryjewskiego, i strzałem głową pozwolił swojej drużynie na złapanie kontaktu.

Swoje szanse na drugiego gola miał Kamil Orlik, lecz pierwsza jego próba zostałą zablokowana, a druga przeleciała obok bramki. W sobotę 20 kwietnia Siarka Tarnobrzeg na własnym obiekcie zmierzy się z KS Wiązownica.

Avia Świdnik - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:2)
Bramki: Wojciech Kalinowski 63' - Kamil Orlik 7', Kosei Iwao 45+1'.

Avia: Grabowski - Myszka, Dobrzyński, Kursa, Rozmus - Uliczny, Popiołek, Zając, Kalinowski, Stryjewski - Paluchowski.

Siarka: Artym - Misztal, Kumorek, Szymocha, D. Lisowski - Jodłowski, Kaliniec, P. Lisowski, Feret, Orlik - Iwao.