Pierwszy dzień "Lata z Radiem" w Stalowej Woli [FOTO]

  • 10.08.2019, 11:55 (aktualizacja 10.08.2019, 12:16)
  • opr. ms/Materiał nadesłany
Pierwszy dzień "Lata z Radiem" w Stalowej Woli [FOTO] Fot. Darek Kawka, Sebastian Gołos / Polskie Radio Zobacz poniżej galerię zdjęć z imprezy w Stalowej Woli.
Podziel się:
Oceń:
9 sierpnia miasto zamieniło się w najbardziej pozytywną i rodzinną muzyczną stolicę Polski. Od rana w wielu miejscach Stalowej Woli można było uczestniczyć w audycjach na żywo z udziałem publiczności, zdobyć autografy artystów i dziennikarzy muzycznych Polskiego Radia, zająć dzieci atrakcjami przygotowanymi przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Wieczór upłynął pod znakiem fantastycznych koncertów.

W piątek na Błoniach Nadsańskich o godzinie 19.00 wystąpił HLA4Transplant, o godz. 20.00 scenę przejęła Kapela ze Wsi Warszawa, natomiast po 21.00 publiczność porwał Perfect, wykonując największe przeboje.

Koncert poprowadzili Marcin Kusy (wicedyrektor Radiowej Jedynki), Anna Will (dziennikarka muzyczna radiowej Jedynki) oraz Paweł Siwek (dziennikarz muzyczny radiowej Dwójki).

Przypomnijmy, że działały Strefy Festiwalowe: Muzyczna, gdzie odbywały się spotkania z artystami, m.in. odwiedzili nas Perfect, HLA4transplant, Kapela ze Wsi Warszawa oraz Marek Niedzwiecki; Relaksu, gdzie można było zażyć ruchu z prowadzącą „Gimnastykę poranną” w radiowej Jedynce, Olą Żelazo; Familijna – gdzie dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom prowadzili m.in. warsztaty reporterskie dla dzieci, uczyli gry na afrykańskich bębnach i cyrkowych sztuczek.

Audycje na żywo miały swoją publiczność, nadawane z Placu Piłsudskiego przy Miejskim Domu Kultury,: "Lato z Radiem" radiowej Jedynki oraz audycje radiowej Trójki, m.in. Lista Przebojów Trójki” Marka Niedźwieckiego.

Ci, którzy nie mogli być z nami osobiście, śledzili koncerty w transmisjach na antenach Polskiego Radia oraz w streamingu video na facebooku i portalu polskieradio.pl

Dziś, 10 sierpnia, kolejna dawka koncertowych emocji. Zagrają: Kortez, Kasia Kowalska i Sławek Uniatowski. Chopin Univerity Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Artyści będą też gośćmi Strefy Muzycznej od godziny 12.30.

SZCZEGÓŁY DZISIEJSZEJ IMPREZY:

Sobota 10 sierpnia:

– godz. 12.30 gościem Kasi Dydo z radiowej Czwórki będzie Sławek Uniatowski, który zasłynął wykonaniami piosenek Zbigniewa Wodeckiego i Franka Sinatry, a teraz śpiewa autorski repertuar w tym takie przeboje jak "Honolulu" czy "Każdemu wolno kochać".

– godz. 13.10 Tomasz Żąda porozmawia z Kamilem Sarnickim, gitarzystą i kompozytorem, który w tym roku we wszystkich czterech miastach Festiwalu „Lato z Radiem"  prowadzi w Strefie Muzycznej warsztaty dla dzieci i młodzieży na wielośladach

– godz. 14.30 Kasia Dydo zaprosi na spotkanie z charyzmatycznym Piotrem Kostrzewą, dyrektorem i twórcą Chopin University Big Band, formacji, która zachwyciła festiwalową publiczność i w Zakopanem, i w Pucku. Prawdopodobnie powtórzy ten efekt i w Stalowej Woli, i na finale w Krakowie w ostatni weekend sierpnia.

opr. ms/Materiał nadesłany

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe