Jak to przeczytasz, już nie posadzisz dziecka w wózku sklepowym 

  • 12.08.2019, 22:32
  • ms
Jak to przeczytasz, już nie posadzisz dziecka w wózku sklepowym Fot. Pexels Lekarze doszli do wniosku, że powodem choroby był sklepowy wózek. To siedlisko bakterii tak niebezpiecznych szczególnie dla niemowląt.
Podziel się:
Oceń:
W hipermarketach w Polsce to widok bardzo częsty: małe dzieci w metalowych wózkach. Nic w sumie dziwnego - wózki są tak skonstruowane, że spokojnie zasiądzie lub stanie w nich nasza pociecha. Poznaj historię matki 10-miesięcznego dziecka, która przekonała się, jak niebezpieczne może być korzystanie z takich wózków. Zdecyduj, czy chcesz tak narażać swoje dziecko.

Wyniki badań potwierdzają, że wózki w sklepach są bardziej brudne niż publiczne toalety!!!

- Naukowcy z Uniwersytetu w Arizonie dowiedli, że na 72% z przebadanych przez nich wózków wykryto obecność bakterii kałowych. Jeszcze bardziej alarmujący jest fakt, że na połowie z 85 przebadanych wózków znajdowały się potencjalnie śmiertelne bakterie E. coli

- poinformował portal MamaDu.

- To gorsze niż bakterie, które można znaleźć w toalecie publicznej. Sugerowałbym, aby ludzie pomyśleli dwa razy zanim posadzą w takim wózku swoje pociechy. Główną przyczyną powstawania siedliska bakterii w wózkach jest to, że ludzie umieszczają w nich reklamówki z surowym mięsem lub drobiem. Problemem są również przeciekające pieluszki dziecięce, których zawartość może skapnąć do wózka.

- powiedział kierujący badaniami Charles Gerba.

Polskie sklepy zapewniają, że starają się utrzymywać czystość - podaje portal MamaDu. Niektóre robią to raz na miesiąc, niektóre co pół roku. Niestety kary za zaniedbania higieniczne są tak niskie, że nie motywują do dbania o higienę. Wynoszą zaledwie kilkaset złotych.

O tym, że nie warto ryzykować, sadzając dziecko w wózku przekonała się mama 10-miesięcznego chłopczyka.

ms

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe