"Sprawa śmierci Kosteckiego to sprawa bezpieczeństwa państwa"

  • 13.08.2019, 15:38 (aktualizacja 13.08.2019, 16:01)
  • ms
"Sprawa śmierci Kosteckiego to sprawa bezpieczeństwa państwa" Fot. Facebook Fanpage Dawida Kosteckiego Dawid Kostecki był bardzo ważnym świadkiem w tak zwanej aferze podkarpackiej, a jego śmierć jest "trzecim samobójstwem" dokonanym przez osoby mogące mieć informacje w sprawie tej afery.

Podziel się:

Oceń:

Nabiera tempa sprawa śmierci Dawida Kosteckiego, która wiązana jest przez niektórych z "aferą podkarpacką". Opozycja zwróci się z wnioskiem o zwołanie specjalnego posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka w związku z tą tragedią.

- To nie jest sprawa obyczajowa, to jest tak naprawdę sprawa bezpieczeństwa państwa

- stwierdziła posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska 13 sierpnia.

Jak podaje TVN24, we wtorek poseł Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Furgo zwrócił uwagę na konferencji w Sejmie, że Dawid Kostecki był bardzo ważnym świadkiem w tak zwanej aferze podkarpackiej, a jego śmierć jest "trzecim samobójstwem" dokonanym przez osoby mogące mieć informacje w sprawie tej afery.

Kostecki miał się obawiać o swoje życie, o czym świadczyć może jedna z jego notatek skierowana do służby więziennej. Politycy podkreślają, że bagatelizowana jest sprawa dwóch punktów na szyi Kosteckiego.

 - Uważamy, że tę sprawę trzeba wyjaśnić bardzo dogłębnie

- dodała posłanka. Jej zdaniem, jak podaje TVN24, prokuratura sprawia wrażenie, że "chce tę sprawę bardzo szybko zakończyć".

ms

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe