Zagłosuj na Muzeum w Markowej w konkursie BohaterON

  • 05.09.2019, 21:52
  • ms
Zagłosuj na Muzeum w Markowej w konkursie BohaterON Fot. muzeumulmow.pl Głosowanie w konkursie BohaterON trwa do 2 października.

Podziel się:

Oceń:

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej ma szansę zdobycia prestiżowej nagrody BohaterON. Ale potrzebny jest Twój głos, bo o nagrodzie decydują głosy internautów.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Decyzją Komitetu Organizacyjnego Nagrody BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej znalazło się wśród pięciu instytucji nominowanych do Nagrody w kategorii „Instytucja”.

Nominacja jest przyznana za działalność popularyzatorską bohaterskich postaw Polaków wobec społeczności żydowskiej podczas II wojny światowej i okupacji niemieckiej oraz otwarcie Sadu Pamięci prezentującego półtora tysiąca nazw miejscowości, w których działali Sprawiedliwi.

Funkcjonujące od marca 2016 roku Muzeum poświęcone Polakom, którzy – tak jak zamordowana rodzina Ulmów z Markowej – z narażeniem życia nieśli pomoc Żydom podczas II wojny światowej, odwiedziło już ok. 130 tys. zwiedzających z kraju i zza granicy. Markowskie Muzeum staje się miejscem coraz bardziej widocznym na międzynarodowej mapie pamięci. Jest niezwykle aktywne medialnie, zarówno w środkach masowego przekazu, jak i w social media, wzmacniając w istotnym stopniu przekaz o polskich Sprawiedliwych.

Głosować możemy za pośrednictwem strony BOHATERON

Głosowanie trwa do 2 października.

 

ms

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe