Zobacz ten film. Opaski SOS są już na Podkarpaciu [FILM]

  • 10.09.2019, 09:45
  • ms
Zobacz ten film. Opaski SOS są już na Podkarpaciu [FILM] Fot. Zrzut z filmu WUP Rzeszów Te opaski ratują życie. Dzięki wspólnemu projektowi podkarpackich samorządów, opieką objętych jest 900 mieszkańców Podkarpacia.

Podziel się:

Oceń:

900 osób starszych i chorych z całego Podkarpacia, w ty, 300 z powiatu rzeszowskiego, otrzymało już opaski telemetryczne, które błyskawicznie informują ratowników o sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu. Jak one działają? Czy są potrzebne? Wyjaśni Ci film, po obejrzeniu którego nie będziesz mieć wątpliwości, co odpowiedzieć.

Seniorzy i osoby chore mogą być pod stałą kontrolą medyczną bez wychodzenia z domu. Takie możliwości daje teleopieka. Czym jest teleopieka?

To technologia, która przez całą dobę monitoruje stan zdrowia pacjenta. Seniorzy otrzymują bransoletki, których można użyć, gdy dana osoba poczuje się źle, zachoruje, przewróci się, nie będzie w stanie sobie poradzić w konkretnej sytuacji. Wystarczy nacisnąć przycisk SOS na bransoletce. Wtedy sygnał trafia do Centrum Teleopieki. Operator zawiadamia rodzinę lub osoby znajdujące się w pobliżu albo wezwie karetkę.

Opaski telemetryczne przypisane konkretnej osobie posiadają funkcję GPS i monitorują stan jej zdrowia, co gwarantuje natychmiastową pomoc osobom starszym i chorym. Dzięki takiej weryfikacji, ratownicy, którzy zostaną wezwani do osoby chorej lub starszej, wiedzą już do jakiego konkretnie zdarzenia jadą, na co dana osoba już się leczy, jakie można podjąć kroki.

- Jednym z projektodawców realizujących usługi w miejscu zamieszkania w połączeniu z teleopieką jest Fundacja Rozwoju Społeczno-Gospodarczego w Rzeszowie. Do końca realizacji projektu wsparcie uzyska 300 osób mieszkających w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim. Opieka w formie zdalnej jest realizowana całodobowo

- poinformował Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

- Współtworzymy projekt teleopieki dla mieszkańców naszego województwa. Współpraca jest dla nas nowym doświadczeniem, ale jesteśmy otwarci na wszystkie formy zadań, które wpływają na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa

- zaznaczyła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

ms

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe