BULWERSUJĄCE NOWE FAKTY! Na plebanii ksiądz ukrywał składnik pigułki gwałtu 

  • 30.01.2020, 20:18
  • ms
BULWERSUJĄCE NOWE FAKTY! Na plebanii ksiądz ukrywał składnik pigułki gwałtu Fot. Archiwum To się w głowie nie mieści. Ksiądz pracujący z młodzieżą podejrzany o handlowanie narkotykami.

Podziel się:

Oceń:

Nowe fakty związane z 39-letnim księdzem zatrzymanym przez Centralne Biuro Śledcze Policji w Rzeszowie. Przypomnijmy - na plebanii trzymał 20 porcji GBL - substancji będącej składnikiem "pigułki gwałtu".

AKTUALIZACJA:

Skandaliczne informacje na temat dalszych losów 39-letniego księdza przekazał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Prokuratura nie zawnioskowała o areszt zatrzymanego przez rzeszowskich policjantów księdza.

- Z niewiadomych przyczyn śledczy nie zawnioskowali o areszt dla księdza, mimo że dowody były ewidentne. Na wniosek prokuratora wobec 39-latka na prokuratora zastosowano tylko środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawca skorzystał z tej okazji i zniknął. Nie wiadomo, gdzie w tej chwili przebywa

- poinformował OMZRiK.

--

AKTUALIZACJA:

Sprawa zatrzymanego przez rzeszowskich policjantów księdza niejako ominęła proboszcza parafii ks. Wojciecha Szczepankiewicza - w czasie akcji CBŚP był na urlopie. Niemniej o 39-letnim wikariuszu dowiedziała się cała Polska. Czytelnicy pytają - co dalej? Czy poniesie konsekwencje?

Biskup diecezji włocławskiej, pod którą podlega Kościół w Dębach Szlacheckich, zabronił wikariuszowi odprawiania mszy świętej nie tylko w tej parafii, ale i w swojej parafii rodzinnej. Nie może udzielać sakramentów, przyjmować intencji mszalnych ani głosić homilii - poinformował portal Deon.

Ksiądz nie został aresztowany, ale musi meldować się na policji i ma zakaz opuszczania kraju. Nie uczy już religii, bo i tak dyrekcja szkoły rozwiązała z nim umowę o pracę.

Jak relacjonował portal Deon, ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia szczegółów dotyczących sprawy. Wiadomo jedynie, że księdzu postawiono zarzuty "z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii".

Gdzie obecnie przebywa wikariusz? Nie wiadomo, biskup nie przydzielił go do innej parafii.

ms

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 04.02.2020, 16:26
Od kiedy GBL jest zabronione? Może on sobie to GBL do herbaty dolewał na sen?
M
M 01.02.2020, 12:13
Od kiedy Rzeszów jest w Wielkopolsce???
N
N 01.02.2020, 12:35
A gdzie masz napisane, że Rzeszów jest w Wielkopolsce???
Krzysztof
Krzysztof 14.09.2019, 17:19
Z księdzem grzechu nie ma ksiądz ma swieconego
Enzu
Enzu 13.09.2019, 19:48
Od [...] bez zadnego procesu i bedzie swiety spokoj i czystsze powietrze....

Pozostałe