Na plebanii ksiądz ukrywał składnik pigułki gwałtu [AKTUALIZACJA] 

  • 29.09.2019, 20:18
  • ms
Na plebanii ksiądz ukrywał składnik pigułki gwałtu [AKTUALIZACJA] Fot. Archiwum To się w głowie nie mieści. Ksiądz pracujący z młodzieżą podejrzany o handlowanie narkotykami.

Podziel się:

Oceń:

Nowe fakty związane z 39-letnim księdzem zatrzymanym przez Centralne Biuro Śledcze Policji w Rzeszowie. Przypomnijmy - na plebanii trzymał 20 porcji GBL - substancji będącej składnikiem "pigułki gwałtu".

AKTUALIZACJA:

Sprawa zatrzymanego przez rzeszowskich policjantów księdza niejako ominęła proboszcza parafii ks. Wojciecha Szczepankiewicza - w czasie akcji CBŚP był na urlopie. Niemniej o 39-letnim wikariuszu dowiedziała się cała Polska. Czytelnicy pytają - co dalej? Czy poniesie konsekwencje?

Biskup diecezji włocławskiej, pod którą podlega Kościół w Dębach Szlacheckich, zabronił wikariuszowi odprawiania mszy świętej nie tylko w tej parafii, ale i w swojej parafii rodzinnej. Nie może udzielać sakramentów, przyjmować intencji mszalnych ani głosić homilii - poinformował portal Deon.

Ksiądz nie został aresztowany, ale musi meldować się na policji i ma zakaz opuszczania kraju. Nie uczy już religii, bo i tak dyrekcja szkoły rozwiązała z nim umowę o pracę.

Jak relacjonował portal Deon, ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia szczegółów dotyczących sprawy. Wiadomo jedynie, że księdzu postawiono zarzuty "z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii".

Gdzie obecnie przebywa wikariusz? Nie wiadomo, biskup nie przydzielił go do innej parafii.

ms

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof
Krzysztof 14.09.2019, 17:19
Z księdzem grzechu nie ma ksiądz ma swieconego
Enzu
Enzu 13.09.2019, 19:48
Od [...] bez zadnego procesu i bedzie swiety spokoj i czystsze powietrze....

Pozostałe