Zobacz, jak Lipa świętowała 530-lecie istnienia [FILMY FOTO SONDA PATRONAT KORSO24]

  • 16.09.2019, 22:50
  • ms
Zobacz, jak Lipa świętowała 530-lecie istnienia [FILMY FOTO SONDA PATRONAT KORSO24] Fot. ms/Michał Lenart/GOK Zaklików Sprawdź, jak Lipa świętowała 14-15 września.

Podziel się:

Oceń:

Drugi dzień obchodów 530-lecia Lipy w powiecie stalowowolskim zgromadził setki mieszkańców Lipy, a także gości z sąsiednich i dalszych miejscowości.

O tym, jak było pierwszego dnia, pisaliśmy tu: 530-lecie Lipy. Początek wielkiego świętowania

Niedzielne święto, 15 września, rozpoczęła msza św. po której uczestnicy przemaszerowali prowadzeni prze Orkiestrę Dętą OSP Zdziechowice pod remizę OSP Lipa.

Tam sołtys, Jerzy Chamera, odsłonił pamiątkowy pomnik kamienny na okoliczność 530-lecia miejscowości.

Już na scenie, która stanęła na stadionie KS Czarni Lipa nastąpiło przywitanie i otwarcie tego wyjątkowego wydarzenia. Utwór „Ojczyzno ma” wykonali Amelka Krawiec i Antoś Iskra.

Zanim Festiwal Lasu zaczął się na dobre, kilku gości – samorządowców i polityków – wygłosiło swoje przemówienia. Pojawił się między innymi wiceminister sprawiedliwości , Marcin Warchoł, pochodzący z Niska, który obiecał mieszkańcom, że będzie ich wspierał w dążeniach, aby Lipa stała się miejscowością uzdrowiskową. Zaznaczył, że to tu powinny być miejsca pracy dla mieszkańców wsi, a nie w Stalowej Woli.  

Następnym punktem oficjalnej części było wręczenie wyróżnień dla zasłużonych mieszkańców Lipy. Chwilę później na scenie pojawiły się: Weronika Dubaj, Łucja Biszczak, Amelka Siembida,Vanessa Gorczyca, Zosia Sternik, Julia Rzepczyńska, Zosia Szwedo,Aurelia Stryjecka i zaśpiewały piosenki „Lipka” i W moim ogródeczku”.

Tym samym rozpoczęła się rozrywkowa część imprezy, podzielona na część artystyczną i kulinarną.

Na scenie wystąpili: Bogdan Kotwica, schola dziecięca „Promyki Maryi”, Dominik Tur, Justyna Hołody  i Otylia Krawiec, seniorki, zespół Kameleon z Zaklikowa. Rozstrzygnięty zostały konkursy „Kwiatowa Lipa” i „Dary lasu”, odważni zmierzyli się w jedzeniu pierogów. Po godzinie 18 zrobiło się muzycznie. Wystąpił zespół Alice i gwiazda wieczoru – MeGustar. Między występami zobaczyliśmy pokaz ogni i laserów oraz rozstrzygnięte zostało losowanie „Szczęśliwy los”.

Zapytaliśmy uczestników imprezy, czego życzyliby Lipie na kolejne 530 lat. Zobacz:

Zobacz video-relację z wydarzenia:

Zobacz aż trzy galerie zdjęć z wydarzenia:

Portal Korso24 był patronem medialnym 530-lecia Lipy.

ms

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Magda
Magda 17.09.2019, 23:10
Impreza ogolnie spoko wszystko fajnie ale nie dla wszystkich dobrze sie zakonczyła..
Pobity uczestnik imprezy, mieszkaniec Lipy w ciezkim stanie trafil do szpitala
Korso24
Korso24 18.09.2019, 10:04
Pani Magdo, możemy prosić o więcej szczegółów? Na messengerze Korso24 lub na [email protected]

Pozostałe