Napad na marszałka, bomba w urzędzie [FILM FOTO]

  • 18.09.2019, 16:32
  • opr. ms/UMWP Rzeszów
Napad na marszałka, bomba w urzędzie [FILM FOTO] Fot. Biuro prasowe UMWP w Rzeszowie Z Urzędem Marszałkowskim współdziałają organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo Państwa.

Podziel się:

Oceń:

Do urzędu marszałkowskiego wtargnął terrorysta. Zainstalował bombę, a od marszałka zażądał pieniędzy. Kiedy łup trafił w jego ręce, wybiegł do zaparkowanego pod budynkiem przy Cieplińskiego w Rzeszowie samochodu...

Komisarz Wojciech Kulig z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie poinformował o wtargnięciu terrorysty do budynku, a następnie jego obezwładnieniu i uwolnieniu zakładnika, a także zneutralizowaniu ładunku wybuchowego w urzędzie marszałkowskim. Przez organy bezpieczeństwa został użyty specjalistyczny sprzęt, m.in. robot do usuwania ładunków wybuchowych. W akcji brał także udział funkcjonariusz na czterech nogach – czyli pies wyszkolony do odnajdywania materiałów wybuchowych. Można też było zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej.

Wszystko to w ramach ćwiczeń o kryptonimie "Wrzesień 2019", które trwały dwa dni, 17 - 18 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

- Te ćwiczenia pokazują nam jak się zabezpieczać i przygotowywać na różnego rodzaju zagrożenia i wypadki terrorystyczne, jak i poważniejsze sytuacje. Wszystko przebiega bardzo sprawnie, wszyscy traktują to bardzo poważnie i tak trzeba

– mówił marszałek Władysław Ortyl.

W ćwiczeniach z Urzędem Marszałkowskim współdziałają organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo Państwa: 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie.

ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA Z AKCJI:

opr. ms/UMWP Rzeszów

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe