Sporo krzywd wyrządzały rolnikom... [FOTO]

  • 08.10.2019, 18:55
  • GL
Sporo krzywd wyrządzały rolnikom... [FOTO] Fot. Grzegorz Lipiec We wtorek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu odbyła się konferencja "Mała retencja-sposób na susze i powodzie w  warunkach zmieniającego się klimatu".

Podziel się:

Oceń:

We wtorek sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu wypełniła się samorządowcami, leśnikami, rolnikami, a także specjalistami od gospodarki wodnej. Powodem była konferencja dotycząca retencji wód.

Konferencja "Mała retencja-sposób na susze i powodzie w warunkach zmieniającego się klimatu" została zorganizowana przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnobrzegu. Podczas kilku godzin swoje poglądy na temat ograniczenia skutków susz i powodzi w powiecie tarnobrzeskim.

Wśród przemawiających byli: Krzysztof Gwizdak, Kierownik Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji  Wodnej, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Jerzy Sudoł, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Kamil Kalinka, radny miasta Tarnobrzeg, działacz samorządowy, Monika Porębska, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnobrzegu, Tomasz Kuchta, publicysta portalu rolniczego "Farmer", rolnik z pasją, laureat programu wymiany młodych rolników Polska-Texas, Florian Wojtoń, naczelnik wydziału płatności bezpośrednich, ARiMR, Elżbieta Lis – Kierownik Działu Zgód Wodnoprawnych, Zarząd Zlewni w Stalowej Woli.

Wszyscy przemawiający zaznaczali, że w ostatnim czasie w powiecie tarnobrzeskim susza lub nagłe zjawiska atmosferyczne wyrządzały sporo krzywd rolnikom. Poza tym przypominano powódź z 2010 roku, która na długi czas zniszczyła rolnicze uprawy na północy powiatu.

Ważny był głos samorządowców, którzy od czasu "wielkiej fali" robią co mogą, aby poprawić wały przeciwpowodziowe przy wszystkich rzekach tej części Podkarpacia. Nie brakowało również głosów o dobrych praktykach retencyjnych w krajach Unii Europejskiej.

GL

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe