Na pomoc pacjentom

  • 09.10.2019, 15:29
  • GL
Na pomoc pacjentom Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu Ośrodek Radioterapii w Tarnobrzegu ma już do swojej dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

Podziel się:

Oceń:

Już w listopadzie w tarnobrzeskim Szpitalu Wojewódzkim zacznie działać nowoczesny Ośrodek Radioterapii.

Ośrodek Radioterapii w tarnobrzeskim Szpitalu Wojewódzkim został wybudowany w ramach zadania "Rozbudowa Centrum Onkologii o Ośrodek Radioterapii". Budynek składa się z części diagnostyczno-przychodnianej oraz części terapeutycznej. Jest obecnie wyposażony w dwa wysokoenergetyczne akceleratory, tomograf komputerowy i pozostały specjalistyczny sprzęt i aparaturę medyczną. Ten sprzęt będzie bardzo pomocny w diagnostyce oraz leczeniu pacjentów z Centrum Onkologii.

Wartość budowy wraz z wyposażeniem to 42 947 089,32 złotych brutto. Podczas prezentacji dyrektor placówki Wiktor Stasiak wspomniał, że powstanie Ośrodka nie byłoby możliwe bez wsparcia z budżetu państwa, województwa, a także Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Szpital złożył już wniosek do Narodowego Funduszu Zdrowia o uzyskanie kontraktu. Planowane rozpoczęcie działania Ośrodka to 4 listopada.

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe