„Odłóż smartfon i żyj” napisy przed przejściami dla pieszych

  • 17.10.2019, 11:53
  • DJ
„Odłóż smartfon i żyj” napisy przed przejściami dla pieszych Fot. Urząd Miasta w Mielcu Napis akcji uświadamiającej na ul. Żeromskiego w Mielcu.

Podziel się:

Oceń:

Na mieleckiej ulicy przed przejściem dla pieszych pojawił się napis „odłóż smartfon i żyj”. Powstał z inicjatywy mieleckiego prezydenta, akcja ma być rozwijana dalej.

Pierwszy napis mielczanie zobaczyli na ul. Żeromskiego, w sąsiedztwie mieleckich szkół – Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 2. Mieleckie władze zapowiedziały już, że to dopiero początek i mają one pojawić się przy wszystkich przejściach dla pieszych znajdujących się w pobliżu placówek oświatowych.

 

Inspiracją do stworzenia napisów była prawdopodobnie akcja „odłóż smartfon i żyj” zapoczątkowana w Warszawie przez władze stolicy, Tramwajów Warszawskich i Zarządu Dróg Miejskich. Tam również napisy pojawiły się przed przejściami dla pieszych w okolicach szkół

 

Akcja ma na celu uświadomienie, zwłaszcza młodych ludzi o niebezpieczeństwie spowodowanym wpatrywaniem się w ekrany telefonów, a nie na drogę. Coraz więcej ludzi ulega wypadkom na ulicach przez wzgląd na czasami wręcz maniakalne korzystanie z urządzeń mobilnych na ulicach.

DJ

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ktos
Ktos 18.10.2019, 06:05
Ja nie rozumiem jak mozna isc z gałami wlepionymi w telefon! Przexiez to jest nienormalne. Tesknie do czasów gdzie moglismy zyc bez tego ustrojnsta

Pozostałe