Oszuści znów NACIĄGAJĄ na garnki! Zaliczyli wpadkę, zadzwonili do... KORSO 

  • 30.10.2019, 20:22
  • DJ
Oszuści znów NACIĄGAJĄ na garnki! Zaliczyli wpadkę, zadzwonili do... KORSO Fot. Archiwum W Mielcu odbędą się pokazy garnków - stare oszustwo nadal przekleństwem naiwnych.

Podziel się:

Oceń:

Jedna z popularniejszych restauracji w Mielcu na Podkarpaciu - udostępnia salę firmie, która organizuje "pokazy garnków" dla osób w wieku pomiędzy 40 a 80 rokiem życia. Sprawa zbulwersowała jednego z użytkowników portalu Wykop.pl, który nagłaśnia ją w Internecie. Przyjrzeliśmy się całemu procederowi.

NIE PIĘTNUJEMY RESTAURACJI I CAŁKOWICIE SIĘ TEMU SPRZECIWIAMY. UDALIŚMY SIĘ DO LOKALU ABY POPROSIĆ O KOMENTARZ W SPRAWIE I MOŻLIWOŚĆ UDOSTĘPNIENIA KONTAKTU Z FIRMĄ WYNAJMUJĄCĄ LOKAL!


Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że dowiedzieliśmy się o starym sposobie na naciąganie z dwóch źródeł. Pierwszym, oczywiście, był Wykop (udostępniamy poniżej screenshot z tzw. Wykopaliska), natomiast do naszej mieleckiej redakcji... dzień później, czyli 30 października zadzwonili organizatorzy całego wydarzenia! Najwyraźniej nie zdawali oni sobie sprawy z tego, iż telefonują do dziennikarzy - rozmawiał z nimi redaktor naczelny naszego oddziału w Mielcu. Próbowaliśmy zadzwonić pod numer telefonu, który został udostępniony przez użytkownika Wykopu oraz z którego wykonano do nas połączenie. Na próżno - wszystko było od razu rozłączane. 

Poszukaliśmy informacji o tym numerze telefonu na jednej ze stron, na której przechowywane są opinie, co do wykonywanych połączeń. Zastaliśmy tam ponad 50 negatywnych komentarzy, użytkownicy informowali, iż dzwonili do nich oszuści. Koniec końców postanowiliśmy odwiedzić rzeczoną restaurację i poprosić ich o komentarz w sprawie. Trzeba przyznać, iż jej pracownicy chętnie z nami rozmawiali i tłumaczyli całą sytuację. 

 

My tylko udostępniamy lokal, nie bierzemy udziału w żadnych pokazach ani ich nie organizujemy. - mówi jedna z pracownic restauracji

 

Na pytanie czy wiedzą komu wynajmują swoje pomieszczenie, pracownica przeprosiła na chwilę i opuściła stanowisko, aby skontaktować się ze swoją przełożoną. Twierdziła, iż jest to kwestia czysto finansowa, po prostu udostępniają lokal osobom, które chcą go wynająć, nie odpowiadają jednak za to, co dana firma później robi. Restauracja tłumaczy się, że wszystkie inne lokale w okolicy robią podobnie. Zapytaliśmy, czy wiedzą o tym, iż sprawa jest nagłośniana w Internecie.

 

Tak, widzieliśmy to. Klienci dzwonili już do nas, aby zapytać o tę sytuację z pokazami garnków, pisali do nas wiadomości na Facebooku, wysłali nawet link do Wykopu. Jednak na wszelkie tego typu wiadomości odpowiadamy grzecznie i merytorycznie. 

Poniżej załączamy screenshot rozmowy restauracji z użytkownikiem Wykopu.

 

Staraliśmy się im wytłumaczyć, iż fakt oburzenia na organizowane w środę, 6 listopada wydarzenie może być podyktowany osobistymi doświadczeniami czy wręcz porachunkami. Na samym Wykopie przeczytaliśmy wiele komentarzy użytkowników, którzy opisywali, jak ich krewni oraz bliscy zostali naciągnięci na duże pieniądze przez podobnych oszustów. Sama restauracja początkowo mogła też nie zdawać sobie sprawy z tego, komu udostępnia swój lokal - zwracają na to uwagę także sami użytkownicy popularnego portalu. Udało nam się jednak dotrzeć do jednej z osób, która kiedyś zajmowała się podobną formą "naganiania" ludzi w starszym wieku na tego typu wydarzenia, dzięki temu poznaliśmy cały proceder od środka.

DJ

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ziut
Ziut 01.11.2019, 04:07
14 listopada w Katolickim Centrum Edukacyjnym Kana, jest organizowane podobne spotkanie.
To, ze jakis restaurator wynajął salę, to jeszcze może przejdzie, ale tu, w budynku należącym do kościoła, jawnie oszukuje sie starsze osoby, to już trochę przegięcie.
Proszę zainteresujcie się tym przypadkiem.
Korso24
Korso24 01.11.2019, 12:13
Korso24: Dziękujemy za sygnał. Oczywiście przyjrzymy się tej sytuacji. Prosimy o informację, o które KCE Kana chodzi? W jakim mieście? Prosimy o dodatkowe informacje w komentarzu lub na adres: [email protected] Pozdrawiamy.
Ziut
Ziut 01.11.2019, 20:11
KCE Kana w Mielcu, ul Arczewskiego 7
14.11.2019 godz 9:00 i godz 12:00
Ulotki z zaproszeniem na pseudo-badania, pojawily sie w skrzynkach na terenie Mielca. Probuja tam sprzedac urzadzenie, ktore mierzy wilgotnisc skory, wciskajac starszym osobom, ze zdiagnozowalo u nich choroby roznego rodzaju. O urzadzeniu mozna poczytac na internecie.
Prawdopodobnie ta sama ekipa, choc moze to tylko zbierznosc dat, zaprasza tna identyczne spotkanie, tego samego dnia, ale do Niepubliczniej Szkoly Podstawowej, ul. Jagielonczyka13/2, tutaj niestety nie ma godziny.
adam
adam 31.10.2019, 20:34
Przedział wiekowy od 40 lat do 80,ja nawet wiem dlaczego.Kiedyś pan Smoleń z Krawczykiem spiewał ,,Po czterdziestce człowiek ma trochez osła troche z lwa"coś miał na mysli
Dede
Dede 31.10.2019, 14:40
I gdzie jest Ziobro?

Pozostałe