Proboszcz-katecheta UDERZYŁ dziecko

  • 05.11.2019, 14:17
  • DJ
Proboszcz-katecheta UDERZYŁ dziecko Fot. Archiwum Ksiądz z Bystrej w powiecie gorlickim uderzył dziecko książką.

Podziel się:

Oceń:

W Bystrej koło Gorlic doszło do niedopuszczalnego aktu przemocy i to jeszcze z rąk DUCHOWNEGO! Katecheta miał uderzyć dziewczynkę książką!

Dla bystrzańskiej społeczności ksiądz proboszcz miał być wzorem cnót, choć zdarzały się głosy, że jest człowiekiem, któremu dalekie są maniery i ogłada. Nikt jednak nie spodziewał się, że może stosować przemoc przeciwko dzieciom, które uczył w szkole! Do tej pory czasem uczniowie skarżyli się, że ksiądz na nie krzyczy, nikt jednak nie pomyślał, że dojdzie do czegoś takiego.


Dzieci nie chciały przychodzić na lekcje religii, trudno jest im się dziwić. Rodzice tłumaczyli to sobie faktem, iż katecheta miał być ponoć bardzo wymagający. Jednak bycie wymagającym czy nawet nieco surowym, nie jest usprawiedliwieniem na stosowanie przemocy. Ksiądz proboszcz miał targać dzieci za uszy, a nawet uderzać je dziennikiem lub książką. W końcu jedna z ofiar duchownego, postanowiła wyznać rodzicom prawdę. Całe Bystre wraz z powiatem gorlickim nie mogły w to uwierzyć. Wszyscy kipieli ze złości.


Zaraz po wybuchu afery dyrekcja szkoły poinformowała, że ksiądz proboszcz zostanie odsunięty od pełnienia roli katechety i pracy w szkole. Dyrektor placówki powiadomił także o tym fakcie Kurię Diecezjalną w Tarnowie, a także ma zamiar zawiadomić Małopolskiego Kuratora Oświaty. Ksiądz proboszcz nie chce komentować w mediach całej afery. 

DJ

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Babcia
Babcia 14.11.2019, 06:46
No tp dziciatko musialo nieźle wnerwić katechetę. Do pozostałych komentatorów :
Trzymajcie swoje bóstwa w domu pod kloszem!! Niech rosną a potem zobaczycie co wyhodowaliscie!
Powodzenia!
Inek
Inek 11.11.2019, 09:41
Molestowanie, bicie, przemoc werbalna, to pewnie z miłości do bliźniego. Szczególnie miłość do dzieci widać. Póki swołocz akceptuje takie rzeczy, jest współwinna, a w kraju i nic się nie zmieni.
wikary
wikary 07.11.2019, 06:20
Możecie mnie [...] pocałować.
Gość
Gość 07.11.2019, 03:14
Jak się wszyscy rzucili, bo to ksiądz... Odeszłam ze szkoły, bo dzieci czasem sprawiają, że się nóż w kieszeni otwiera. Odeszłam, aby do tego nie doszło. A że wcale z kapłaństwem nie otrzymuje się cudownie predyspozycji pedagogicznych, to nie dziwię się, że gościowi nerwy puściły. Nie usprawiedliwiam, obiektywizuję. Tyle złości we wszystkich, to i dzieci mamy podobne do nas....
andzia
andzia 06.11.2019, 18:01
religia -PRECZ ze szkół
Adam
Adam 06.11.2019, 16:31
Nie powiadomiono policji bo ksiądz nie schował hostii do kieszeni ..... Śmiech na sali w jakim kraju żyjemy religia powinna wrócić na plebanię a nie utrzymujemy bandę nierobów za nasze pieniądze
AX
AX 06.11.2019, 15:43
Prawda jest taka, że to nic nowego. Tego typu praktyki jeszcze kiedy religia była w salkach stosowali i nadal stosują. Generalnie nie mają przygotowania pedagogicznego, podejścia do dzieci i tak naprawdę nikt ich nie kontroluje, ponieważ nie podlegają pod MEN. Tylko niewielkie przecieki z tego co się faktycznie dzieje wchodzą na światło dzienne i o tym teraz czytamy. Problem jest w konkordacie, który w przedziwnych okolicznościach został zawarty w 1993 roku i który zmusił społeczeństwo akceptowania czegoś czego sami rodzice w większości nie akceptują.
xxx
xxx 06.11.2019, 12:31
religia w szkole to strata czasu
123
123 06.11.2019, 10:18
A dlaczego nie powiadomiono policji, prokuratury, rzecznika praw dziecka, czyżby chciano zatuszować sprawę
Gość
Gość 05.11.2019, 21:12
Gdyby to spotkałoby moje dziecko, ten ch..j już nie miałby zębów.
realista
realista 05.11.2019, 20:08
Natychmiast powinna oddać !!!!! Kopnąć go w piszczel !!!!
Jacek-3
Jacek-3 05.11.2019, 19:53
Wpłaci na [...] i po sprawie.
riko77
riko77 05.11.2019, 19:07
Po co zawiadomią kuratorium? Przecież [...] są wyjęte z pod jurysdykcji ministerstwa oświaty! Zgłosić do prokuratury albo skuteczniejsze [...]!
KP
KP 05.11.2019, 18:07
No to dalej posyłajcie swoje dzieci na takie seanse. Jak nie molestowanie to bicie. Kiedyś wam dzieci podziękują za to.
kpiarz
kpiarz 05.11.2019, 18:05
A GDZIE POLICJA, PROKURATOR, SĘDZIA ? Tylko dla tych, co nie [...] opłatka ?
Michal
Michal 05.11.2019, 17:48
Dziekuj *** bogu ze nie trafiles na moje dziecko!

Pozostałe