"Taka jest straż miejska w Rzeszowie" Interwencja [FILM]

  • 12.11.2019, 18:51
  • ms
"Taka jest straż miejska w Rzeszowie" Interwencja [FILM] Fot. nadesłane przez pana Pawła Czy ten pojazd stoi prawidłowo? Według straży miejskiej w Rzeszowie - tak.

Podziel się:

Oceń:

11 listopada, Rzeszów, ulica Sobieskiego. Na czas uroczystości Święta Niepodległości na placu Wolności wielu kierowców nie znalazło wolnych miejsc parkingowych. Parkowali na chodnikach i innych miejscach do tego nie przeznaczonych. Zainterweniował pan Paweł. Zobacz film.

Mieszkaniec Warszawy, pan Paweł, który w przeszłości był instruktorem jazdy, teraz jest zawodowym kierowcą, 11 listopada spotkał się z sytuacją, której nie rozumie. A chodzi o brak interwencji straży miejskiej względem kierowcy, który według jego wiedzy, zaparkował swój samochód niezgodnie z przepisami prawa. Dlaczego straż miejska nie podjęła tej interwencji?

- Najpierw poprosiłem o interwencję policję, ale 5 metrów dalej stali strażnicy miejscy. Podszedłem do nich i powiedziałem, że tutaj na chodniku stoją nieprawidłowo zaparkowane samochody, zwłaszcza jeden, który stał prawie na pasach. Ograniczał widoczność pieszym - nie widzieli, czy na drodze jadą inne pojazdy. Strażnicy powiedzieli mi, że teraz zabezpieczają teren i odesłali mnie do żandarmerii wojskowej, bo cytuję: żandarmeria stoi bliżej. Ale żandarm interweniować nie mógł, bo widziałem, że jest sam i kieruje ruchem

- opowiedział nam pan Paweł.

- Zadzwoniłem na 986 i nagle okazało się, że strażnicy miejscy jednak mogą interweniować. Nagrałem film

- dodał mieszkaniec Warszawy, który w weekend odwiedził stolicę Podkarpacia.

ZOBACZ FILM:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Według pana Pawła, samochód nie miał prawa stać pod znakiem "Koniec parkingu płatnego", ponadto nie była zachowana odległość między autem a przejściem dla pieszych.

- W odległości 10 metrów od przejścia dla pieszych auta postawić nie można i nie musi tu być zakazującego tego znaku

- przekazał nam pan Paweł, który dodał, że strażnik miejski nie mógł podjąć interwencji, ponieważ samochód stał na chodniku, nie na jezdni.

-  Mówili ludzie, że auto należy do jakiegoś urzędnika

- dodał zbulwersowany mieszkaniec Warszawy.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy rzeszowską straż miejską. Na ten moment nie mamy odpowiedzi. Przedstawimy ją niezwłocznie po jej otrzymaniu.

ms

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomi
Tomi 16.11.2019, 20:53
Karać wszystkich którzy nie stosują się do przepisów i już. Za dużo cwaniaków w tym mieście. Mnie osobiście wkurza to coraz bardziej i boli jak straż miejska czy policja chociaż policja nie jest od tego nic kompletnie nie robi. Dlaczego nie wlepiaja mandatu za mandatem. Dlaczego nie zakładają blokad na koła. Ludzie jeżeli tak ma wyglądać praca strażnika miejskiego w Rzeszowie to jestem zdecydowanie za zlikwidowaniem straży miejskiej w Rzeszowie serio mówię bo porażka. Leszcze i cwaniaki czują się bezkarni w naszym mieście. Bardzo mi przykro panie prezydencie ale taka jest prawda. Rzeszów jest ładnym, zadbanym miastem ale straż miejska to porażka. Pozdrawiam wszystkich
Troll
Troll 15.11.2019, 23:21
Autor nagranie , pierwszy raz widział auta z wyższej półki .
Luz
Luz 15.11.2019, 12:25
Zwykły pieniacz z gatunku tych, co chodzą z metrem i alarmują Straż M. gdy prześwit między pojazdem wynosi 1,45 zamiast 1,5m. Tak się parkuje w centrum i wobec tego należałoby co dzień karać setki kierowców.
Prawo
Prawo 15.11.2019, 16:26
Jeśli parkują niezgodnie z przepisami to karać, nie ważne ile i kto. [...]
Obywatel
Obywatel 15.11.2019, 12:18
Ciekawe czy Pan Paweł uzyskał pozwolenie Strażników na nagrywanie ich twarzy, czy przypadkiem nie złamał też prawa tym filmikiem?
ppp
ppp 16.11.2019, 18:03
I dobrze, niech pokazuje nieuków.
hahaha
hahaha 15.11.2019, 16:24
Doucz się co to funkcjonariusz publiczny.
Putin
Putin 15.11.2019, 12:03
Bo instytucja pod nazwą Straż Gminna, Miejska, Wiejska i Nijaka, powinna zostać ZLIKWIDOWANA ! a środki pieniężne które zasilają [...], trzeba przekazać na służbę zdrowia
jejenes
jejenes 15.11.2019, 09:38
W tym przypadku strażnicy mieli rację, gdyż parkowanie 10 metrów przed przejściem dla pieszych jest zabronione, ale przejście dla pieszych jest częścią jezdni a nie chodnika. O ile parkowanie na wejściu na pasy (na chodniku) będzie skutecznym ich blokowaniem, to parkowanie na chodniku tuż przed nim, nie ma żadnego znaczenia i jest dozwolone. Autor nagrania sam powinien douczyć się przepisów
Jonek
Jonek 16.11.2019, 07:57
Niestety jeśli przed przejściem są wyznaczone miejsca parkingowe, to potem na chodniku nie można parkować. Do tego dochodzi ograniczenie widoczności, które jest samo w sobie wystarczajacym powodem do mandatu.
egrfuhl
egrfuhl 15.11.2019, 11:51
prawko z Laysów :D
mieszkaniec miasta Rzeszów
mieszkaniec miasta Rzeszów 14.11.2019, 19:10
tych ze strazy z nagrania natychmiast dyscyplinarnie wyrzucic z pracy !
afq
afq 14.11.2019, 17:34
Widzę, że w każdym mieście podobnie. Ciekawe kiedy zniknie ta parodia policji.
Aaa
Aaa 14.11.2019, 11:39
Samochod zle zaparkowany to kara sie nalezala. Zza takiego samochodu ciezko dostrzec dorosla osobe a tym bardziej dziecko wiec nie chodzi tu o sam mandat tylko glownie o bezpieczenstwo. Podobnie ale "legalnie" jest na langiewicza gdzie przy krzyzowce z hoffmanowa jadac od galerii grafika w strone hofmanowej jest parking ktory konczy sie tuz przed pasami. Czesto stoi tam busik scooby doo ktory zaslania duza czesc tego co sie dzieje przed przejsciem a tuz obok jest szkola.
Stolica
Stolica 14.11.2019, 11:32
Brawo Panie Pawle, niestety straż miejska w Rzeszowie jest fikcją, Proponuję jeszcze skierować list do Pana Prezydenta Ferenca, który nie pozostanie obojętny wobec zaistniałej sytuacji.
James
James 13.11.2019, 17:24
Niezgodnie z przepisami zaparkowany. Te 10 metrów to, poza pieszymi, jest też potrzebne kierowcom, żeby widzieli pieszych przed przejściem.
Maurycy
Maurycy 13.11.2019, 17:08
jak urzednicy w Rzeszowie jeżdżą autami za 300k to już się pakuje
xyz
xyz 13.11.2019, 21:17
300k? Od tylu się najuboższa wersja dopiero zaczyna ;)
Adek
Adek 13.11.2019, 16:52
A co się chłop spodziewał po strażnikach miejskich, [...]. Kto może aplikować do straży miejskiej? [...]
mieszkaniec
mieszkaniec 14.11.2019, 19:12
tamn aplikuja ci co byli gnebieni w szkole albo byli za bardzo ulomni i ciency zeby dostac sie do poiicji lub innej formacji
bardziej zniesmaczony
bardziej zniesmaczony 13.11.2019, 16:30
a potem giną piesi na przejściach przez takich debili a jeszcze więksi debile ich bronią
Darek
Darek 13.11.2019, 16:22
Ale musiał ktoś być gruby, żeby mu ten samochód przeszkadzał xD
zniesmaczony
zniesmaczony 13.11.2019, 11:50
Jak nic przydałby się szpital psychiatryczny. I na pewno nie dla strażników...
Putin
Putin 15.11.2019, 12:12
lecz się synu na nogi, bo na głowę to już za późno
Zbigniew
Zbigniew 13.11.2019, 15:57
Ja bym się na twoim miejscu z tej straży miejskiej zwolnił, a nie wymądrzał się na forum
Ja
Ja 13.11.2019, 15:15
Tak ... ten kaftan byłby idealny dla ciebie.
Random
Random 13.11.2019, 14:20
No tak, bo jak ktoś z obywateli zwraca uwagę na przestrzeganie prawa to już trzeba go w kaftan wsadzić. Mentalność niewolnika z PRL'u.

Pozostałe