95 zł "mandatu" za parkowanie pod Millenium Hall. Z jakiej okazji?

  • 12.12.2019, 18:29
  • ms
95 zł "mandatu" za parkowanie pod Millenium Hall. Z jakiej okazji? Fot. Archiwum Korso Do obowiązków kontrolera należy zabezpieczenie dowodów naruszenia regulaminu, dlatego też sporządza on raport oraz dokumentację fotograficzną, które są podstawą do wystawienia opłaty dodatkowej.

Podziel się:

Oceń:

Czytelnicy pytają nas, co dzieje się z miejscami parkingowymi wokół galerii handlowej Millenium Hall w Rzeszowie, szczególnie od strony Al. Kopisto. Od jakiegoś czasu w szybach ich aut pojawiają się żółte "mandaty". Z ich treści wynika, że parkujący mają zapłacić za nieprawidłowo zaparkowany samochód. O co chodzi? Wyjaśniamy...

Nie tylko klienci stacji benzynowej Circle K przed rzeszowskim Millenium Hall mieli dosyć zastawiania wjazdu i miejsc parkingowych przez klientów galerii handlowej. Pracownicy od dawna widzieli problem i tak od 30 września stacja Circle K współpracuje z firmą EuroPark, która zarządza miejscami parkingowymi na jej terenie. W jakim celu?

- Parking znajduje się w bliskiej odległości centrum handlowego Millenium Hall, w związku z tym był on często blokowany przez osoby, które zostawiały na nim samochody na dłuższy czas, w tym np. na cały dzień. Decyzja ta została podjęta z myślą o naszych klientach oraz w odpowiedzi na ich wnioski o zwiększenie dostępności miejsc parkingowych. W ramach wprowadzonego przez nas rozwiązania klienci mają możliwość darmowego korzystania z parkingu przez 1 godzinę. Dzięki temu zwiększyła się dostępność miejsc parkingowych dla naszych klientów, mogą oni z nich swobodnie korzystać, a parking pozostaje dla nich bezpłatny. Planując dłuższy niż godzina postój na terenie parkingu, należy dokonać opłaty z góry w parkomacie za przewidywany czas postoju, a bilet włożyć za szybę auta

- przekazała nam Anna Janiszewska z Biura Prasowego Circle K.

 Firma EuroPark ma swój własny, opracowany system zarządzania parkingami prywatnymi, a takim jest ten należący do stacji paliw.

- Na prywatnych parkingach EuroPark stosuje się oznakowanie pionowe. Wszystkie parkingi wyposażone są na wjeździe oraz przy parkomatach w tablice informacyjne prezentujące warunki ogólne świadczenia usług parkingowych (regulamin parkingu). Kierowca zostawiając samochód na oznaczonym parkingu EuroPark, akceptuje obowiązujący regulamin parkingu

- informuje na swojej stronie EuroPark. Firma zatrudnia kontrolerów, którzy posiadają identyfikatory.

- Ich zadaniem jest kontrola ważności biletów parkingowych oraz wystawianie opłat dodatkowych w przypadku nieprzestrzegania przez kierowcę zasad regulaminu. Kontrole przeprowadzane są regularnie. Pracownicy obsługi nie są upoważnieni do anulowania opłaty dodatkowej, a ich pensja nie zależy od ilości wystawionych opłat dodatkowych. Opłata dodatkowa jest nakładana na kierowców, którzy korzystają z parkingu niezgodnie z regulaminem. Zadaniem tej opłaty jest motywowanie kierowców do użytkowania miejsc parkingowych zgodnie z zasadami zawartymi w regulaminie parkingu. Do obowiązków kontrolera należy zabezpieczenie dowodów naruszenia regulaminu, dlatego też sporządza on raport oraz dokumentację fotograficzną, które są podstawą do wystawienia opłaty dodatkowej

- zaznacza firma kontrolująca przestrzegania zasad parkowania na stacji Circle K. Opłata dodatkowa wynosi 95 zł. EuroPark zapewnia, że swoją działalność prowadzi w oparciu o prawo polskie.

Na odpowiedź Millenium Hall w tej sprawie nie trzeba było długo czekać. Zarządca galerii handlowej przypomniał, że jest możliwość parkowania m.in. na parkingu podziemnym - za darmo:

- Parking jest monitorowany, stale wentylowany, a dodatkowy system włącza się automatycznie jeżeli poziom spalin podwyższa się. Zachęcamy naszych klientów do pozostawiania swoich aut na parkingu podziemnym lub w wyznaczonych miejscach parkingowych dookoła budynku Millenium Hall. Znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie teren stacji benzynowej Circle K jest zarządzany przez operatora EuroPark i od kilku miesięcy posiada swój regulamin parkowania. Pierwsza godzina jest bezpłatna a kolejne to 5 zł. Zwracamy na to uwagę po to, aby odwiedzając Millenium Hall świadomie wybierać miejsca do parkowania swoich pojazdów.

ms

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marcinZpobitna
marcinZpobitna 17.12.2019, 21:51
nie jeden zapłacił... dramat... ale nikt nic nie zrobi... nie ma mocnego na to...

Pozostałe