ATAK TERRORYSTYCZNY w Krośnie? Mężczyzna chciał spowodować WYBUCH? [FOTO]

  • 14.12.2019, 11:25
  • DJ
ATAK TERRORYSTYCZNY w Krośnie? Mężczyzna chciał spowodować WYBUCH? [FOTO] Fot. UM Krosno Nieznany mężczyzna wtargnął do budynku i odkręca butlę z gazem.

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 13 grudnia nieznany mężczyzna wkroczył do budynku Urzędu Miasta Krosna i wniósł do środka butlę z gazem. Rozszczelnił ją, aby spowodować wybuch gazu. Do akcji wkroczyły służby.

13 grudnia, około godziny 10:50 dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Krośnie otrzymuje zgłoszenie. Dzwoni do niego prezydent i informuje o ataku terrorystycznym.

W budynku urzędu przy ul. Staszica 2, w suterynach na korytarzu jest rozszczelniona butla gazowa. Za około pół godziny nastąpi wybuch i pożar budynku.  - taką wiadomość przekazał Prezydent Miasta Krosna dyżurnemu PSP.

Policja, Państwowa Straż Pożarna, a także straż miejska i służby ratunkowe ruszyły na miejsce i zajęły się ewakuacją oraz zabezpieczeniem terenu wokół zagrożonego budynku UM w Krośnie. Zablokowali chodnik oraz wjazd na teren parkingu przy ul. Grodzkiej.

Po zabezpieczeniu terenu i ewakuacji pracowników UM - funkcjonariusze służb przystąpili do usunięcia zagrożenia - pozbywając się butli. Po przewietrzeniu pomieszczenia, wszyscy urzędnicy wrócili na miejsce. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda.

Wszystko to było oczywiście symulacją prawdziwego ataku terrorystycznego i wspólnymi ćwiczeniami służb ratowniczych i mundurowych w Krośnie. To zaledwie epizod ćwiczeń na wypadek takiego incydentu. Prowadzą je Urząd Miasta Krosna i Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego

W tym samym tygodniu w Krośnie miała miejsce inna symulacja ataku terrorystycznego w budynku Urzędu Stanu Cywilnego. Ćwiczenia te przeprowadzane są w ramach projektu: "Bezpieczne Krosno" dofinansowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

DJ

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe