Tragedia wisiała w powietrzu. Nastolatkowie obrzucili pociągi kamieniami i petardami

  • 23.12.2019, 12:49
  • ms
Tragedia wisiała w powietrzu. Nastolatkowie obrzucili pociągi kamieniami i petardami Fot. sbahn.berlin Zdjęcie poglądowe. To wszystko mogło się skończyć katastrofą kolejową.

Podziel się:

Oceń:

Wyjątkowa bezmyślność - tak zachowanie szóstki nastolatków oceniła Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Przemyślu. 21 grudnia czterech chłopców i dwie dziewczyny obrzucili kamieniami i petardami pociągi relacji: Przemyśl – Rzeszów oraz Bydgoszcz – Przemyśl. - To wszystko mogło się skończyć katastrofą kolejową - komentuje Witold Flader, inspektor SOK.

Małoletnimi przestępcami okazali się czterej chłopcy w wieku od 12 do 14 lat oraz dwie dziewczyny w wieku 13 i 14 lat. W sobotę, 21 grudnia około godziny 14.50 obrzucili pociągi niebezpiecznymi przedmiotami.

- Do zdarzenia doszło w Przemyślu w rejonie Kamiennego Mostu. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji na temat niebezpiecznej sytuacji na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze Grupy Operacyjno – Interwencyjnej Straż Ochrony Kolei w Przemyślu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK zastali sześcioro nieletnich. Poniesione straty przez przewoźników Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity zostaną oszacowane w późniejszym terminie

- przekazuje Witold Flader, rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu.

Nieletni trafili w ręce policji, a całą sytuację inspektor SOK Witold Flader, określa krótko:

- To wszystko mogło się skończyć katastrofą kolejową.

Małoletnimi przestępcami zajmie się policja i sąd dla nieletnich. Dodajmy, że w tej całej niebezpiecznej sytuacji żadnemu z pasażerów oraz drużynom konduktorskim nic się nie stało.

ms

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ostatnisptawiedliwy
Ostatnisptawiedliwy 26.12.2019, 21:20
A jakby trafiliby maszyniste i stracilby przytomnosc to nie mogloby dojsc do katastrofy?
Jj
Jj 24.12.2019, 17:34
Ręce opadają. Katastrofa kolejowa od rzucenia kamieniem w skład? Wspaniałe mamy czasy, gdzie praktycznie wszystko można naciągnąć pod spowodowanie zagrożenia lub katastrofy w ruchu lądowym. Dzisiaj jak ktoś wejdzie na drzewo przy drodze to też stwarza zagrożenie katastrofy w ruchu lądowym. Przecież może ułamać gałąź, która spadnie na przejeżdżający pojazd. Hit

Pozostałe