Nie światełka, nie szopki, a...kukły ozdabiają Zalesie [FOTO]

  • 28.12.2019, 12:57
  • ms
Nie światełka, nie szopki, a...kukły ozdabiają Zalesie [FOTO] Fot. OSP Zalesie Zobacz zdjęcia z tegorocznej i ubiegłorocznej akcji mieszkańców Zalesia. Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu.

Podziel się:

Oceń:

Jedni przystrajają swoje posesje migającymi, różnokolorowymi światełkami, drudzy tworzą szopki bożonarodzeniowe ze świętą rodziną, pastuszkami, jeszcze inni ozdabiają swoją miejscowość kukłami, tworząc scenki z życia wzięte... Tak jest w Zalesiu, w powiecie łańcuckim, w gminie Czarna.

To staje się tradycją w Zalesiu. Zamiast migających światełek, zamiast innych ozdób, na święta pojawiają się kukły, które w humorystyczny sposób pokazuję lokalną społeczność w różnych, codziennych sytuacjach.

Zdjęciami tej ciekawej tradycji pochwaliła się Ochotnicza Straż Pożarna, która zaprezentowała dzieło grupy młodych, pozytywnie nastawionych do życia mieszańców Zalesia.

- Zwyczaj  ten z roku na rok jest coraz bardziej pomysłowy i kreatywny i co się z tym wiąże, wymaga poświęcenia mnóstwa czasu, pracy i zgromadzenia wielu ciekawych przedmiotów. W tym roku budzi zachwyt naprawdę sporej grupy mieszkańców, jak i przyjezdnych, którzy z okolic przyjeżdżają i fotografujac kręcą głową

- przekazała nam OSP Zalesie.

Pytamy strażaków, co przedstawiają scenki:

- Możemy spekulować, co dokładnie one przedstawiają, ale w głównej mierze prawdopodobnie, jak co roku, chodzi o zabawne przedstawienie naszej społeczności.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TEGOROCZNEJ AKCJI I UBIEGŁOROCZNEJ:

ms

Zdjęcia (16)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe