Śp. Gabriela Dzimira z Jarosławia. Co się dalej dzieje? [AKTUALIZACJA]

  • 13.01.2020, 15:57
  • ms
Śp. Gabriela Dzimira z Jarosławia. Co się dalej dzieje? [AKTUALIZACJA] Fot. Archiwum Ostatnia aktywność związana z Gabrysią dotyczy zbiórki pieniędzy na zwiezienie ciała do Polski. Zbiórkę zorganizowała Fundacja We See You działająca w Smallwood w stanie Nowy Jork.

Podziel się:

Oceń:

Wielu Czytelników pyta nas o sprawę Gabrieli Dzimiry z Jarosławia, o to, co wydarzyło się ze zhakowanym kontem zmarłej 15-latki i dlaczego nikt o niczym nie informuje tych, którzy zaangażowali się w pomoc dziewczynce i jej rodzinie.

O walce o zdrowie i życie Gabrieli Dzimiry pisalismy wielokrotnie:


Po ataku hakerskim, o którym pisaliśmy tu: Gabrysia nie żyje. Hakerzy atakują jej rodzinę. Przejęli konto zmarłej na Facebooku konto na Facebooku "Pomoc dla Gabrysi" zostało usunięte. Z życia online wycofali się również członkowie rodziny, znajomi zmarłej nastolatki byli szantażowani przez środowisko hakerskie.

Początkiem stycznia przejęte konto Gabrysi zostało wyczyszczone z wszelkiego rodzaju wpisów, postów, filmów i zdjęć sugerujących, jakoby dziewczynka nie wiedziała od początku o powadze choroby, z jaką zmagała się od urodzenia. Wpisy były również atakiem na najbliższych nastolatki, na matkę w szczególności.

Zdzisława Dzimira odpisywała na uszczypliwe komentarze, nie tylko te hakerskie, ale ostatecznie całkowicie wycofała się z wirtualnej aktywności. W zasadzie jedyne źródło informacji na temat bieżących wydarzeń związanych z Gabrysią, czyli fanpage "Pomoc dla Gabrysi", jak już wspominaliśmy, także zostało trwale usunięte. Osoby, które mocno angażowały się w tę sprawę, wpłacały pieniądze na operację, później na zwiezienie ciała do Polski, zostały bez informacji.

Ostatnia aktywność związana z Gabrysią dotyczy zbiórki pieniędzy na zwiezienie ciała do Polski. Zbiórkę zorganizowała Fundacja We See You działająca w Smallwood w stanie Nowy Jork. Jej twórcami są Polacy, a misją jako organizacji non-profit jest zbieranie pieniędzy dla rodzin z chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi.

- Utworzyliśmy tę fundację, aby wspomagać zbiórki pieniążków na leczenie dzieci z Polski, które walczą z różnymi chorobami i potrzebuja opieki medycznej w US

- czytamy na ich stronie internetowej weseeyoukids.org

Udało się zebrać ponad 43 tysiące zł z ponad 38 tysięcy, która to kwota była niezbędna, by Gabrysia mogła wrócić z Kalifornii do Polski, a rodzina, by mogła zmarłą nastolatkę pochować. Ostatnia wpłata wpłynęła 28 grudnia.

Początkiem stycznia, po wielu dniach masowych zgłoszeń do administracji Facebooka ataku hakerskiego, konto zostało wyczyszczone. Celowo nie używamy słowa "usunięte", ponieważ w przestrzeni Facebooka nadal funkcjonuje jedno z dwóch, które były przez cały czas aktywne jednocześnie.

Udało nam się skontaktować z rodziną Gabrysi, która prosi o uszanowanie żałoby po zmarłej nastolatce. Informacje osobom szczerze zaangażowanym w sprawę będą udzielone, jednak na ten moment, rodzina chce z dala od fleszy przeżyć ten niezwykle ciężki czas.

Wszelkie dane związane z Gabrysią są usuwane, zniknęły posty, komentarze, udostępnienia. Do sprawy jeszcze wrócimy.

ms

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michał
Michał 27.05.2020, 12:32
Powiem szczerze, że jakoś mi tej dziewczyny szkoda. Najbardziej porażające jest to, że ona umarła w Wigilię Bożego Narodzenia...dzień tak rodzinny jak żaden inny.
Krzysztof
Krzysztof 15.01.2020, 10:20
Szkoda mi tej dziewczyny, miała całe życie przed sobą. My tego świata nigdy nie zrozumiemy. Kondolencje dla najbliższych Gabrysi.
Sebko
Sebko 14.01.2020, 18:50
Najważniejsze jest to aby publicznie ujawnić tych hakerów, oby sprawa nie ucichła!
Matka
Matka 14.01.2020, 15:28
Smutne, glebokie wyrazy wspolczucia dla Rodzicow, rodziny. A ci podludzie , jesli w ogole mozna ich tak nazwac , to sa gorzej, jak wstretni.Nikomu nie zycze zle, ale w tej sytuacji, oby ich tych hakerow dotknal wielki bol psychiczny .
Niunia
Niunia 14.01.2020, 12:43
Powinni poinformować o pogrzebie tyle osób pomogło wpłaciło nie tylko na operację ale i sprowadzenie zwłok, nie ładnie tak z ich strony przecież napisanie dwóch zdań nie spowoduje pogorszenia sytuacji
MI
MI 31.01.2020, 16:32
Moim zdaniem bardzo dobrze zrobili że pochowali Gabrysie w gronie rodziny w gronie w jakim Gabrysia przebywała. Po tym wszystkim co się wydarzyło. Teraz każdy może iść do Gabrysi nikt nikomu nie zabrania, każdy się dołożył ale też trzeba zrozumieć tych biednych i cierpiących rodziców po stracie dziecka
Ibag
Ibag 28.01.2020, 22:32
Może nie chcą tłumów ciekawskich gapiów na pogrzebie Gabrysi, chcą ją pochować w najbliższym gronie.
Życzliwy
Życzliwy 31.01.2020, 16:32
"Hakerzy" grozili że na pogrzebie użyją broni palnej. Były to pogróżki bez pokrycia, jednak policja każde takie pogróżki traktuje poważnie.
W tym miejscu SPEKULUJE że policja może sugerować rodzinie zorganizowanie pogrzebu tylko dla rodziny i bliskich bez informowania osób postronnych. Pogrzeb zapewne będzie zabezpieczony przez policje.
Joanna
Joanna 14.01.2020, 09:40
Od kiedy dowiedzialam sie o smierci Gabrysi nie moge przestac o niej myslec.bardzo jej kibicowalam i serce mi peklo kiedy dotarla ta straszna wiadomość ... Mam corke w tym samym wieku co Gabrysia, tez chorowala naa serce i wiem co to strach o zycie dziecka. Dlatego tak bardzo wspolczuje rodzinie tego Kochanego Aniolka ... Nie jesteście sami ,pamiętajcie . Lacze sie z Wami i z Gabrysia Modlitwą .
Maria
Maria 14.01.2020, 06:04
Był już pogrzeb Śp Gabrysi czy dopiero się odbedzie?! Chcemy ofiarować na mszę . Wyrazy współczucia Maria z rodziną
Ibag
Ibag 28.01.2020, 22:35
Co za różnica czy był pogrzeb czy nie? Dziewczynka i tak nie żyje. Pewnie poszłabyś chętnie na pogrzeb, popatrzyła, kto jak ubrany, czy płakali czy nie itp. Ofiaruj na mszę jak chcesz, po co te pytania?
Ola
Ola 14.01.2020, 15:15
Ofiarowac na msze możesz i bez tej informacji. Swoja ciekawośc powstrzynaj i poczekaj cierpliwie do komunikatu rodziny przeżyli pieklo i maja prawo do odpoczynku.
Mar
Mar 14.01.2020, 06:01
Przepraszam ktoś może uznać że jesteśmy wścibscy!
Chcemy tylko się dowiedzieć czy pogrzeb Śp Gabrysi był lub kiedy będzie jeśli można ujawnić ta datę?! Chcemy ofiarować zadatek na mszę. Wyrazy współczucia Maria z rodziną
Ana
Ana 14.01.2020, 15:15
Ile razy jeszcze dodasz ten sam komentarz? Tak jesteś wscibska.
KD
KD 13.01.2020, 22:46
Cały czas myślę o Gabrysi. Potworny smutek, żal, złość. Żegnaj Aniołku.
Piotrek
Piotrek 13.01.2020, 22:21
oby ci którzy wypisywali te fałszywe hejty zostali ujęci nawet dziecku nie dają spokoju po śmierci
wyrazy współczucia dla bliskich śp Gabrysi
ps pamiętajcie że dużo osób w tym kraju jednak jest z wami pozdrawiam Piotr z mysłowic

Pozostałe