Ewa Leniart już w Rzeszowie. Wróciła na Grunwaldzką [FOTO]

  • 13.01.2020, 17:25
  • opr. ms
Ewa Leniart już w Rzeszowie. Wróciła na Grunwaldzką [FOTO] Fot. PUW w Rzeszowie Podczas spotkania z dziennikarzami zaznaczyła, że jej powrót jest realizacją próśb zarówno mieszkańców Podkarpacia, jak i samego premiera.

Podziel się:

Oceń:

13 stycznia Ewa Leniart - ponownie szefowa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie - spotkała się z dziennikarzami. To pierwszy dzień jej pracy w województwie - pierwszy jako wojewoda po kilkumiesięcznej przerwie, kiedy to głosami mieszkańców Podkarpacia została posłanką.

Dlaczego Ewa Leniart zgodziła się przyjąć ponownie propozycję objęcia funkcji wojewody podkarpackiego? Czy formalnie sama zrezygnowała z mandatu posła RP? Co stanie się z mandatem poselskim?

W piątek, 10 stycznia, była wojewoda otrzymała... powołanie na urząd wojewody z rąk premiera. 13 stycznia komisarz wyborczy wygasił jej mandat poselski. Ewa Leniart sama z funkcji posła nie zrezygnowała, ale nie można jej łączyć z obowiązkami wojewody.

Podczas spotkania z dziennikarzami zaznaczyła, że jej powrót jest realizacją próśb zarówno mieszkańców Podkarpacia, jak i samego premiera, który miał podobne prośby przyjmować. Jednak, gdy poznała wyniki wyborów parlamentarnych, komentowała je z większym entuzjazmem niż obecną decyzję premiera. Jako posłanka miała więcej czasu dla bliskich, spokój o pracę na najbliższe 4 lata i... lepsze zarobki. W sytuacji, w której znalazła się obecnie (sama zrezygnowała z funkcji wojewody) nie pobierze ani odprawy wojewody, ani odprawy poselskiej.

- Wojewoda Ewa Leniart zapowiedziała kontynuacje działań wcześniej realizowanych oraz przedstawiła wyzwania, które wciąż stoją przed województwem, jak chociażby walkę z ASF oraz dokończenie kluczowych inwestycji w zakresie infrastruktury drogowej oraz przejścia granicznego w Malhowicach, na które 24 grudnia 2019 roku Ministerstwo Finansów przekazało decyzję o zapewnieniu wieloletniego finansowania tej inwestycji z rezerwy celowej budżetu państwa

- przekazała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

opr. ms

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe