Nad Jeziorem Solińskim zbudują ekomarinę [FOTO]

  • 20.01.2020, 07:00
  • DJ
Nad Jeziorem Solińskim zbudują ekomarinę [FOTO] Fot. Wizualizacja Hotel Skalny SPA Wizualizacja powstającego obiektu nad Jeziorem Solińskim.

Podziel się:

Oceń:

Nad Jeziorem Solińskim, a konkretniej w Polańczyku (powiat leski) rusza budowa ekomariny. Jej inwestorem jest lokalny hotel.

Ruszają prace przy budowie ekomariny na Jeziorze Solińskim w Bieszczadach, która służyć będzie żeglarzom po nim pływającym. Będzie tu można zacumować i zejść na ląd, bez obawy o bezpieczeństwo jachtu. Będzie również możliwość wzięcia prysznicu w marinie, uzupełnienia zapasów wody, naładowania akumulatorów czy oddania nieczystości z jachtu.

Inwestorzy chcą również wybudować kilka innych obiektów, aby bardziej uatrakcyjnić miejsce turystycznie. Mowa tutaj o budynku gastronomicznym, w którym będzie kawiarnia czy smażalnia ryb. Obecny będzie także budynek szkoleniowo-administracyjny z bosmanatem, będzie się tam mieścić również szkoła żeglarska, poprowadzona przez kapitana żeglugi wielkiej Krzysztofa Mazurkiewicza.

W przyszłości będą się tam pojawiać pewnie inne obiekty i atrakcje. Wielki projekt możliwy jest do realizacji dzięki dotacji, którą otrzymał z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, mowa tutaj o aż pięciu milionach złotych. Inwestorzy planują zakończenie prac w terminie, który pozwoli na oddanie ekomariny na tegoroczny sezon wakacyjny. 

DJ

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe