Mobbing w komendzie policji? Prokuratura wszczęła śledztwo

  • 24.01.2020, 09:59
  • DJ
Mobbing w komendzie policji? Prokuratura wszczęła śledztwo Fot. Policja.pl Czy na komendzie w Przeworsku doszło do mobbingu?

Podziel się:

Oceń:

Przemyska prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie mobbingu w komendzie policji w Przeworsku. Przełożeni Barbary K. mieli dopuścić się do nadużycia swoich uprawnień.

Barbara K. to obecnie emerytowana policjantka, która pracowała w KPP w Przeworsku przez 10 lat. Jak sama twierdzi - miała być prześladowana przez swoich przełożonych. Prokuratura Okręgowa w Przemyślu wraz z Biurem Spraw Wewnętrznych przy KWP w Rzeszowie badają sprawę. 

- Śledztwo zostało wszczęte 26 listopada 2019 roku. Prowadzone są czynności procesowe mające na celu zweryfikowanie treści zawiadomienia i oczywiście dokonanie analizy, czy działania osób wskazanych noszą znamiona przestępstwa

- mówi Marta Pętkowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Choć śledztwo wszczęto już dawno, to cała sprawa ujrzała światło dzienne w mediach na dniach.

Za enigmatycznymi "osobami wskazanymi", o których mówi prokuratura kryją się komendant KPP w Przeworsku i (już nieaktualny) jego zastępca. W dalszej rozmowie z rzeczniczką prasową, udaje nam się uzyskać tę informację.

- Śledztwo wszczęto w sprawie przekroczenia uprawnień przez komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku i jego zastępce, na szkodę interesu prywatnego Barbary K. o przestępstwo z  art. 231 kodeksu karnego § 1 (Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego - przypis red). Powierzono wykonanie czynności Biurze Spraw Wewnętrznych. 

- dodaje Marta Pętkowska.

Czy faktycznie doszło do mobbingu w KPP w Przeworsku? Prawdopodobnie wkrótce się przekonamy. O sprawę chcieliśmy zapytać oficer prasową KPP w Przeworsku, na komentarz musimy jednak poczekać do poniedziałku, gdyż ta obecnie przebywa na urlopie.

Do tematu będziemy wracać.

DJ

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przykre
Przykre 25.01.2020, 07:46
Tam kobiety nie maja łatwo. Moja kolezanka zatrudniajac sie w tej komendzie juz pierwszego dnia miała nieprzyjemnosci gdyz powiedziala ze ma malutkie dzieciątko i chce skorzystac z prawa do dwóch przerw po 30 minut gdyz karmi piersią. Spotkala sie z nie milymi komentarzami naczelnika itp. Sluzby dostawala w wiekszosci na popoludnie i konczyla w godzinach wieczorowych 20::00. Calymi dniami nie widywala dziecka bo rano zawoziła dziecko do zlobka a prace w KPP Przeworsku konczyla 20:00. Dojeżdża do pracy 50 km. Prosby,rozmowy z naczelnikami nic nie dawały a wrecz przeciwnie....

Pozostałe