Mieszkańcy bez prądu. Pozrywało dachy, połamało drzewa

  • 10.02.2020, 09:04
  • DJ/debica24.eu/Grzegorz Król
Mieszkańcy bez prądu. Pozrywało dachy, połamało drzewa Fot. Archiwum Korso Mieszkańcy pozostali bez prądu.

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy powiatu dębickiego mają problem z dostawą prądu. Wszystko przez potężny wiatr, który pozrywał dachy niektórych domów i połamał drzewa.

Jak podaje portal debica24.eu - uszkodzone zostały cztery dachy i powalono 12 drzew. Wszystko przez nocny, porywisty wiatr. Strażacy jednak obawiają się, że to nie będzie koniec. Silny wiatr ma ustąpić dopiero po godzinie 21:00, do tego czasu może przynieść wiele zniszczeń.

Strażacy usuwali powalone drzewa m.in. w Chotowej, Pustkowie, Zawadzie oraz w Dębicy. W Przyborowie drzewo spadło na drogę, uniemożliwiając przejazd powiatówką. Tam również zerwane zostały linie energetyczne, a przerwy w dostawie prądu dla Przyborowa i Chotowej - jak można dowiedzieć się ze strony firmy Tauron - mogą potrwać do godz. 16.

- mówi w rozmowie z dziennikarzami debica24.eu Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy KP Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Pozrywane dachy to jednak nie wszystko. Na dom przy ul. Stwosza w Dębicy, spadło drzewo. Porywisty wiatr uszkodził także dachy w Stasiówce, Wiewiórce i Nagawczynie.

DJ/debica24.eu/Grzegorz Król

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe