PROTEST w 1LO. Dyrekcja: winne media! Uczniowie: to wyparcie zarzutów!

  • 13.02.2020, 20:10
  • ms
PROTEST w 1LO. Dyrekcja: winne media! Uczniowie: to wyparcie zarzutów! Fot. ms Znów zawrzało, kiedy 13 lutego na stronie internetowej dyrekcja I LO w Rzeszowie zamieściła swoje ogłoszenie.

Podziel się:

Oceń:

13 lutego na stronie internetowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie pojawiło się oświadczenie, pod którym podpisała się dyrekcja szkoły. Treść sugeruje, że media fałszowały informacje na temat całego zajścia. Na te zarzuty natychmiast odpowiedział jeden z organizatorów protestu. Napisał: "w opinii organizatorów jest to zwykłe wyparcie się wszelkich zarzutów i skrócenie głównego problemu do zrzucenia winy na media."

O proteście uczniów związanym z dress codem pisaliśmy tu:

10 lutego odbyły się rozmowy na linii uczniowie - dyrekcja. Wydawało się, że wszystko zostało omówione - wszystkie wątpliwości, wzajemne "żale". Po spotkaniu organizatorzy protestu wydali oświadczenie, a przed szkołą Kacper Dzierżak spotkał się z mediami i wyjaśnił wspólne ustalenia. Mówił o tym tutaj:

Po proteście i wyjaśnieniach ucznia sprawa wręcz ucichła. Dzień później przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji, Jakub Karyś, związany z Rzeszowem - m.in. jest absolwentem I LO napisał na stronie wydarzenia na Facebooku:

- To ważne, że tak się protest skończył. Mądrość obu stron zwyciężyła. Wielki szacunek dla wszystkich. Ten dialog był bardzo potrzebny. Dzięki.

Reakcja organizatora protestu była natychmiastowa:

Posypały się komentarze i oświadczenia prywatnych osób. Większość w tonie zawodu i żalu. Przyznać trzeba natomiast, że organizatorka Kaja Mucha dokonała poprawki w opisie wydarzenia, przyznając, że sama została wprowadzona w błąd w kwestii "biustonoszy". W wielu przypadkach mimo korekty nadal był to główny punkt medialnej burzy.

ms

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe