Oddaje krew od 35 lat! Minister zdrowia docenił jego poświęcenie

  • 14.02.2020, 06:54
  • ms
Oddaje krew od 35 lat! Minister zdrowia docenił jego poświęcenie Fot. Policja Podkarpacka Policjant z Leżajska oddaje krew od 35 lat!

Podziel się:

Oceń:

Honorowo oddaje krew już od 35 lat. Przez ten czas oddał blisko 50 litrów krwi. Za to poświęcenie otrzymał najwyższe odznaczenie dla krwiodawcy - order Ministra Zdrowia "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu"

Zasłużonym dla Zdrowia Narodu jest asp. szt. Wacław Ładak, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

- Policjantem jest od ponad 29 lat. Od samego początku swojej policyjnej kariery, pracuje jako technik kryminalistyki w leżajskiej komendzie. Za swoją ofiarność na rzecz drugiego człowieka, 4 lutego 2020 roku, otrzymał odrer "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Swoją postawą zaraził pozostałych członków swojej rodziny. Oprócz niego honorowo krew oddaje jego małżonka i dwóch synów

- relacjonuje KPP Leżajsk.

Order „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” jest polskim resortowym odznaczeniem. Nadawane jest od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Otrzymują go zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi.

ms

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe