Po każdej mszy będą zbierane podpisy popierające Andrzeja Dudę. Tak ogłosił proboszcz

  • 14.02.2020, 15:25
  • DJ
Po każdej mszy będą zbierane podpisy popierające Andrzeja Dudę. Tak ogłosił proboszcz Fot. Archiwum Proboszcz nakłaniał do głosowania na Andrzeja Dudę?

Podziel się:

Oceń:

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, a politycy ruszają ze swoimi kampaniami wyborczymi. Głosy poparcia starają się zebrać wszędzie, czasem pomagają w tym sami obywatele. Nikt jednak nie spodziewał się, że ksiądz proboszcz oficjalnie ogłosi, że w jego parafii po mszy świętej zbierane będą podpisy popierające kandydaturę Andrzeja Dudy.

- Za tydzień po każdej Mszy Św. członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy popierające kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta, w celu zarejestrowania Komitetu Wyborczego. Osoby chcące wyrazić swoje poparcie będą potrzebowały numer PESEL

- takie ogłoszenie miał odczytać na zakończenie mszy świętej w niedzielę, 9 lutego, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wierzbnej (powiat jarosławski). Jak podaje Gazeta.pl - ogłoszenie miało zostać umieszczone także na oficjalnej stronie parafii - my jednak go nie znaleźliśmy. Czy to znaczy, że proboszcz zreflektował się, gdy sprawa wypłynęła do mediów i uznał, że może być to zbyt kontrowersyjne posunięcie? To niewykluczone.  

Działacze Akcji Katolickiej mieliby zbierać podpisy popierające kandydaturę Andrzeja Dudy przed wejściem do kościoła po każdej mszy świętej, a zacząć mieli od niedzieli, 16 lutego. Jak pisze Gazeta.pl - ksiądz proboszcz w rozmowie z dziennikarzami miał twierdzić, że ogłoszenie to pojawiło się na prośbę wolontariuszy, którzy wyrazili chęć poparcia kandydatury obecnego prezydenta - Andrzeja Dudy.

Sprawa wypłynęła do mediów przez wolontariuszy Platformy Obywatelskiej, popierających sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Proboszcz parafii w Wierzbnej, stwierdził jednak, że nie widzi przeszkód, aby elektorat PO również zbierał podpisy poparcia kandydatury po mszy świętej, powołując się na to, iż kościół nie powinien być wykorzystywany do uprawiania polityki.

 

DJ

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

matt.
matt. 15.02.2020, 21:39
Chciałbym się zapytać zbulwersowanego redaktora a także osób komentujących ten tekst czy pamiętają wypowiedz pani Kidawy-Błońskiej że bez problemu podpisała by ustawę liberalizującą aborcje. Wybory prezydenckie to nie tylko polityka ale przede wszystkim sprawy związane z ochrona życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, szczególnie dzieci nienarodzonych, wspieranie rodzin i małżeństw. Myśle ze każdy proboszcz w Polsce powinien poprzeć pana Andrzeja Dudę, gdyż w obecnej sytuacji tylko on jest gwarantem tych wartości o których pisałem.
Chcę Polski
Chcę Polski 15.02.2020, 18:48
Kosciół i pis zawsze będą grali jedną kartą, a z nas robić baranki.. Kosciół nie może się mieszać w politykę a robi to na korzyść PiSu i Prezydenta Dudy. Dlatego nie praktyktuje Nie mogę słuchać bredni księży już.. DOdam tylko jedno jeśli prezydent Duda wygra wybory czeka nas rozbiór Polski do końca jego kadencji.
DonVito
DonVito 14.02.2020, 16:42
Ludziom się już w głowach przewraca od tej polityki ... gdzie jesteś POLSKO!
beka
beka 14.02.2020, 16:30
Kościół ma być apolityczny i koniec

Pozostałe