Napisał książkę o jednej z najstarszych podkarpackich wsi

  • 19.02.2020, 15:34
  • ms
Napisał książkę o jednej z najstarszych podkarpackich wsi Fot. ms/plakat organizatorów Ze względu na mały nakład wspomnianej pozycji w trakcie spotkania odbędzie się jeszcze losowanie wśród publiczności ostatnich egzemplarzy.

Podziel się:

Oceń:

Wieś na północy Podkarpacia miała niedawno swoje wielkie święto. Obchodziła 530-lecie istnienia. Z tej okazji odbyła się dwudniowa impreza, teraz przyszedł czas na udokumentowanie jej bogatej historii.

O obchodach 530-lecia miejscowości w powiecie stalowowolskim pisaliśmy tu:

Końcem stycznia na facebookowym profilu Lipy pojawiła się informacja o wydaniu książki "Lipa na tle dziejów południowej Lubelszczyzny", która jest "pokłosiem ubiegłorocznych obchodów 530-lecia pierwszego udokumentowanego zapisu o naszej miejscowości i zaangażowaniu w te obchody członków Stowarzyszenia "Nasza Lipa" i Rady Sołeckiej Lipy."

Mieszkańcy Lipy, Gmina Zaklików, Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie (Filia w Lipie) oraz Stowarzyszenie "Nasza Lipa" zorganizowali spotkanie z autorem publikacji - Waldemarem Żelaznym. Będzie to okazja do osobistego spotkania z pisarzem i poetą pochodzącym z Zaklikowa i przypomnienia sobie imprezy towarzyszącej 530-leciu miejscowości.

- Ze względu na mały nakład wspomnianej pozycji w trakcie spotkania odbędzie się jeszcze losowanie wśród publiczności ostatnich egzemplarzy. Oczywiście wszyscy jak na profesjonalnym wieczorze autorskim będą mogli porozmawiać z autorem i uzyskać jego autograf

- czytamy na profilu facebookowym Lipy.

Spotkanie odbędzie się już 23 lutego w Filii zaklikowskiego GOK-u w Lipie o godzinie 17.

Kim jest autor publikacji?

Waldemar Żelazny pochodzi z Zaklikowa. Do szkoły podstawowej i liceum uczęszczał w rodzinnym mieście, w 1978 roku w Lublinie rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i tam pozostał. Poeta, pisarz, krytyk literacki, autor tekstów piosenek. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jego wiersze były tłumaczone na języki: niemiecki, angielski, francuski i hiszpański.

ms

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe