WYBUCH w SZKOLE PODSTAWOWEJ. Trzy osoby ranne [AKTUALIZACJA, FOTO]

  • 24.02.2020, 20:54
  • DJ/GL
WYBUCH w SZKOLE PODSTAWOWEJ. Trzy osoby ranne [AKTUALIZACJA, FOTO] Fot. Łukasz Witoń Doszło do wybuchu w SP nr 10 w Tarnobrzegu. Ranne trzy osoby.

Podziel się:

Oceń:

Podczas eksperymentu chemicznego w szkole podstawowej doszło do wybuchu. Trzy osoby są ranne - w najcięższym stanie znajduje się jedna z nauczycielek.

AKTUALIZACJA - 24.02:

Znane są nowe fakty dotyczące wydarzeń w Szkole Podstawowej numer 10 w Tarnobrzegu. Przede wszystkim do wybuchu nie doszło w trakcie Dnia Otwartego, ale w czasie przygotowań do tego wydarzenia. Zatem nie było zagrożenia dla osób postronnych, spoza placówki. Do szpitala ostatecznie trafiły 4 osoby, z czego trójka była ranna, a jedna z dziewczynek była w szoku po tym co się wydarzyło. Lecznicę opuściły już dziewczynki,a także jedna z nauczycielek, która nie odniosła poważniejszych ran. Stan drugiej pedagog jest nieco gorszy. Jak informuje doktor Krzysztof Stolarski, zastępca dyrektora tarnobrzeskiego Szpitala Wojewódzkiego kobieta ma obrażenia drugiego stopnia klatki piersiowej i twarzy. W szpitalu zostanie jeszcze kilka dni, ale co najważniejsze jej życiu nic nie zagraża.

Z ustaleń policji i straży pożarnej wynika, że dwie niezwykle doświadczone chemiczki planowały przygotować mieszaninę fotobłyskową. Składa się ona z trzech składników. Przed rozpoczęciem Dnia Otwartego nauczycielki postanowiły zmieszać ze sobą dwa składniki. Mieszanka eksploduje jednak dopiero po dodaniu trzeciego składnika.

- W trakcie przygotowania poszło coś nie tak i to spowodowało wzrost temperatury i eksplozję. Obie nauczycielki, które przygotowywały eksperyment to doświadczone chemiczki, dlatego od strony merytorycznej nie było żadnych zaniedbań. Działania policji i techników pozwolą nam się dowiedzieć, co się stało - komentuje Paweł Paradowski, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 10 w Tarnobrzegu

W trakcie całego zdarzenia "zimną krew" zachowała druga z uczennic, która była w pobliżu miejsca przygotowania eksperymentu. To ona wraz z nauczycielką, która znajdowała się na tym samym piętrze szkoły, udzieliły pierwszej pomocy.

23.02:

W Szkole Podstawowej numer 10 w Tarnobrzegu doszło do wybuchu na dniach otwartych podczas eksperymentu. Jak podaje Radio Leliwa - w najcięższym stanie znajduje się nauczycielka, która doznała poważnych poparzeń.

Jak przekazuje Radio Leliwa - eksplozja miała miejsce w niedzielę, 23 lutego, około godziny 13:30. Zorganizowany pokaz chemiczny zakończył się tragicznie. Oprócz nauczycielki ranne są także dwie asystujące jej osoby. W akcji ratowniczej wzięły udział trzy zastępy straży pożarnej

Straż pożarna zakończyła swoje działania, a na miejscu pojawiła się policja. Do tematu będziemy wracać.

DJ/GL

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe