Całe Podkarpacie w tęczowych barwach. Instytut Równości walczy dla LGBT [FOTO]

  • 29.02.2020, 13:03
  • DJ
Całe Podkarpacie w tęczowych barwach. Instytut Równości walczy dla LGBT [FOTO] Fot. Facebook Instytutu Równości/Wikipedia Społeczność LGBT tworzy herby podkarpackich miejscowości w tęczowych barwach. To wyraz solidarności.

Podziel się:

Oceń:

W 2019 roku wiele samorządów lokalnych przyjęło uchwały w których protestują przeciwko "ideologii LGBT". Aktywiści działający na rzecz społeczności gejów, lesbijek i osób transpłciowych - protestują i mówią, że te uchwały naruszają podstawowe zasady wolności człowieka. Instytut Równości opublikował na swoim Facebooku ponad setkę herbów miast, które takie uchwały wprowadziły. Znalazł się tam też herb Mielca.

Instytut Równości oraz społeczność LGBT czy osoby sympatyzujące z nimi w akcie solidarności z 16-letnim mieszkańcem Jordanowa przeprowadzili akcję dodawania tęczowych barw do herbów miast, powiatów i gmin, w których podjęto uchwały sprzeciwiające się "ideologii LGBT"

16-latek, który zapoczątkował akcję po tym jak w jego rodzinnym mieście radni podjęli uchwałę anty-LGBT. Opublikował on herb Jordanowa z tęczowym tłem, na co zareagował burmistrz, zgłaszając sprawę na policję.

- Z tego co nam wiadomo teraz już sytuacja się załagodziła, ale pierwszym gestem ze strony lokalnego burmistrza było wezwanie policji. Tutaj warto podkreślić, że nie ma ustawy regulującej to w jaki sposób postępować w przypadku herbów miast. Mamy tylko przepisy które regulują postępowanie przypadku godła i flagi narodowej. Wiele osób kontaktowało się z Instytutem, bo w związku z sytuacją w Legionowie chcieli wyrazić solidarność z chłopakiem, który w taki sposób protestował. Jako Instytut wyszliśmy z inicjatywą, że opublikujemy ponad 100 herbów miast w których takie uchwały zostały wprowadzone - informuje, Kacper Kubiak z Instytutu Równości

Na Facebooku Instytutu Równości pojawiło się ponad 100 herbów miast, powiatów, województw, a nawet gmin z tęczowym tłem. Wśród nich są również miejscowości, w których nie podjęto uchwały przeciwko LGBT, jak na przykład Mielec - choć już sam powiat mielecki postąpił inaczej. Wśród herbów znaleźć można wiele podkarpackich miejscowości, powiatów i gmin. Są to m.in. Mielec, Krosno, Dębica, Rzeszów, Przeworsk, Nowa Dęba, Przemyśl, powiat mielecki, powiat dębicki, powiat jarosławski, powiat kolbuszowski, powiat leski czy gmina Tuszów Narodowy.

O sprawie Mielca i uchwały anty-LGBT w okalającym go powiecie przeczytasz tutaj:

DJ

Zdjęcia (14)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe