Złota Resovia [FOTO]

  • 02.03.2020, 12:26
  • GL
Złota Resovia [FOTO] Fot. PZLA Oliwer Wdowik - sprinter Resovii Rzeszów jest złotym medalistą Halowych Mistrzostw Polski na 200 metrów.

Podziel się:

Oceń:

W weekend 29.02-1.03 w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Dużo powodów do radości dali sportowcy z Rzeszowa i Mielca.

Toruńskie zawody okazały się pokazem mocy, jaka drzemie w Oliwerze Wdowiku z Resovii Rzeszów. Podopieczny trenera Janusza Mazura w wielkim stylu zdobył złoty medal w biegu na 200 metrów, zostawiając w pokonanym polu takie gwiazdy naszej seniorskiej kadry jak Rafał Omelko. Oliwer uzyskując rezultat 21.09 poprawił Rekord Polski juniorów (ósmy wynik w seniorskich tabelach historycznych).

Kolejna zawodniczka Resovii Wiktoria Miąso (skok wzwyż) po świetnym występie podczas Meczu Międzypaństwowego w Mińsku gdzie rezultatem 1.84 metrów poprawiła po raz kolejny swój rekord życiowy, tym razem w rywalizacji z seniorkami pokonała poprzeczkę na wysokości 1.75 m. Słabsza dyspozycja fizyczna była konsekwencją środowego konkursu, ale uzyskany rezultat pozwolił na zdobycie złotego medalu również w kategorii seniorów! Wiktoria pierwsze miejsce podzieliła ex equo z Pauliną Borys.

Wiktoria Miąso - Resovia Rzeszów

Z trzema medalami z Torunia wrócili zawodnicy LKS Stali Mielec. Wszyscy to przedstawiciele chodu sportowego: Rafał Augustyn - srebrny medal, Katarzyna Zdziebło - srebrny medal, Paulina Buziak-Śmiatacz - brązowy medal.

Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec).

Katarzyna Zdziebło (z lewej) i Paulina Buziak-Śmiatacz (z prawej).

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe