KORONAWIRUS. 8 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [RAPORT] 

  • Wczoraj, 16:27
  • GL/DJ
KORONAWIRUS. 8 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [RAPORT] Graf. Damian Jemioło Liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu.

Podziel się:

Oceń:

Na Podkarpaciu przybywa osób pod nadzorem Sanepidu w związku z możliwością zagrożenia koronawirusem. Resort zdrowia apeluje o to aby nie panikować! Premier RP Mateusz Morawiecki zdecydował się na podjęcie drastycznych kroków. Bądź na bieżąco z wydarzeniami i sprawdzaj naszą relację live.

02.04, godz. 16:28

WSSE w Rzeszowie podało do informacji publicznej kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na terenie naszego województwa. Łącznie jest ich osiem, dodatkowo jedna osoba z powiatu tarnowskiego jest hospitalizowana w szpitalu w Łańcucie. To kobieta w sile wieku. Pozostałe przypadki dotyczą: 

1. starsza kobieta z powiatu krośnieńskiego;

2. starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego;

3. młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego;

4. starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego;

5. mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego;

6. mężczyzna w sile wieku z powiatu dębickiego;

7. kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego;

8. młoda kobieta z powiatu ropczycko-sędziszowskiego

02.04, godz. 11:17

Z przykrością informujemy o kolejnym zgonie z powodu koronawirusa na terenie naszego województwa. Mowa tutaj o 88-letniej kobiecie, która była hospitalizowana w szpitalu w Łańcucie. Kobieta pochodziła z powiatu stalowowolskiego. Miała ona choroby współistniejące. Przyczyną zgonu zgonu kobiety było zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc. Co więcej -  pacjentka obciążona była ciężką niewydolnością krążeniowo-oddechową. 88-latka przebywała początkowo w Mielcu, stamtąd trafiła do szpitala w Łańcucie w środę, 29 marca.

01.04, godz. 21:26

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 134 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju. Cztery z nich przypadają na nasze województwo. Są to: 

1. Starszy mężczyzna powiat krośnieński, hospitalizowany;
2. Starszy mężczyzna powiat mielecki, ścisła kwarantanna;
3. Młody mężczyzna powiat mielecki, ścisła kwarantanna;
4. Mężczyzna w sile wieku powiat krośnieński, ścisła kwarantanna.

Jednocześnie w kraju zmarło kolejnych siedem osób z powodu koronawirusa. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

01.04, godz. 14:46

Ogłoszono pięć kolejnych zakażeń koronawirusem w woj. podkarpackim. Przypadki te dotyczą:

1. kobieta starsza, powiat jarosławski (ścisła kwarantanna);

2. mężczyzna starszy, powiat jarosławski (ścisła kwarantanna);

3. kobieta starsza, powiat jarosławski (ścisła kwarantanna);

4. mężczyzna w sile wieku, powiat stalowowolski (ścisła kwarantanna);

5. mężczyzna starszy, powiat leżajski (hospitalizowany).

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach. Co więcej - na Podkarpaciu mamy szósty przypadek wyzdrowienia. To kobieta pochodząca z powiatu rzeszowskiego, która była hospitalizowana w Łańcucie.

GL/DJ

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anka
Anka Wczoraj, 17:44
Ludzie to sie w glowie nie miesci psioczycie tylko na ludzi ktorzy wracaja z zagranicy . Moj maz pracuje za granica i nie pojechał tam bawic sie tylko ciezko pracuje ,a wszystko po to aby miec za co doprowadzic dom do realnej rzeczywistosci co dzieki temu nam sie udalo i zyjemy godnie czego nie mozna bylo powiedziec o naszym kraju i naszych zarobkach . Naglee wszyscy patrioci sie odzywaja ,a do niedawna sami albo przyjechali albo by chcieli pojechac. W glowie sie nie miesci jak mozna byc takim egoista ,dobrze bylo wczesniwj napisane kazdy cwany przed telewizorem
Anonim
Anonim 2 dni temu, 08:37
Będąc za granicą leczymy się u nas! Jak czytam te kom. To mi się chce *** za przeproszeniem. Jeżeli pracuje legalnie za granicą to i leczę się tam. A jeżeli tutaj to raczej prywatnie więc nie za wasze podatki. Jak to mówicie. A ciekawe gdzie Polak jedzie się leczyć prywatnie bo ma pewno nie u nas tylko szuka taniej np. Dentysta czy operacje plastyczne
M
M 30.03.2020, 10:21
Tak czytając komentarz można tylko stwierdzić że nikt nie był w takiej sytuacji jak osoby wracające zza granicy (nikt chyba nawet nie był nigdy zza granicą) ludzie nie wyjeżdżają z przyjemności! Co to ubezpieczenia to praktycznie każdy ma zza granicą także nie ma potrzeby jechać do Polski żeby się leczyć... Wiem co mówię bo sama pracuje zza granicą. Nie życzę nikomu żeby się znalazł w takiej sytuacji co ci wracający zza granicy bo na pewno wtedy zbędnych komentarzy by nie dodawali!!
Ara
Ara 29.03.2020, 07:33
Czy jest poinformowania, skąd jest ta młoda kobieta z sanockiego, chociaż gminę
Korso24
Korso24 29.03.2020, 12:37
Nie są nam udostępniane takie informacje. Ministerstwo podaje samo województwa, a WSSE powiaty. Czasami udaje nam się ustalić z jakiej gminy bądź miasta pochodzi dana zakażona osoba, ale nie zawsze są to oficjalne informacje.
Aga
Aga 28.03.2020, 22:48
Powpuszczali zza granicy i nawieźli. Praca tam a leczenie u nas za nasze pieniądze. 😵😵😵
Sanok
Sanok 28.03.2020, 20:27
Proszę podać z jakiej miejscowości konkretnie pochodzi dziewczyna z powiatu sanockiego.
wiecie gdzie to zgłaszać
wiecie gdzie to zgłaszać 26.03.2020, 12:27
Panie na roksie przyjmują normalnie. Zagraniczniaki często korzystają.
Ragnarok
Ragnarok 25.03.2020, 21:05
Czytając komentarze, chciałbym tylko napomknąć. Są też tacy nasi rodacy, którzy nagle w środku marca zobaczyli jak tanie są wycieczki i bilety, więc co ich tam jakiś korona wirus, czy ogłoszona pandemia. Nie słuchając ostrzeżeń, mając wszystkich dookoła w dalekim poważaniu, wyjechali na wakacje. A potem, jak już mają problemy z powrotem do kraju, to pierwsi krzyczą i wołają o pomstę do nieba. A powracając, nawet jeżeli sami wcześniej się nie zarazili, to w transporcie publicznym podłapali wirusa. I teraz przywiozą ze swojej małej, bądź i nawet krótkiej przygody zza granicy, zupełnie niechcianą pamiątkę/prezent dla najbliższych i nie tylko.
Kasia
Kasia 25.03.2020, 16:41
Żaden kraj na świecie nie zamknął się na swoich rodaków . To co Polska ma zamknąć granice dla swoich rodaków? Jakim trzeba być debilem żeby tak myśleć ? Póki jest się obywatelem danego kraju to ma się prawo do niego wrócić i Państwo ma obowiązek o tego obywatela dbać. Przestańcie gadać na tych co wracają bo wystarczy ze rodzice nje są w stanie pilnować nastolatków którzy się szwendają po klatkach i pała fajki i starsze babcie chodzące do kościoła przyjmujące komunie itp.
Ja
Ja 25.03.2020, 00:55
Ty a jak by twoja żona lub mąż miał wrócić zza granicy teraz do rodziny to też byś tak stwierdził/a?
Ali
Ali 24.03.2020, 18:14
Tak jest. Pracuja za granicą. Jak chorują to zaraza do domu w Polsce. Gonić to.
B... A
B... A 24.03.2020, 17:49
Dopóki beda wracać z zagranicy to nic nas nie ustrzeze od zachorowania to jest jedyne źródło zakazenia
ALA
ALA 24.03.2020, 15:22
GDZIE TEN PRZYPADEK W POWIECIE LESKIM?????JAKA MIEJSCOWOSĆ
ALA
ALA 24.03.2020, 16:42
ANO NIE ZWRÓCIŁAM UWAGI
Korso24
Korso24 24.03.2020, 15:34
No przecież ma Pan/Pani podane w pierwszym akapicie po leadzie.
Tak jest
Tak jest 24.03.2020, 12:11
Zamknąć grancie i zakaz wpuszczania do kraju (tak jak we Włoszech) nawet Polaków bo to sami oni przywożą Ci co zjeżdżają
M
M 31.03.2020, 18:35
Skąd masz pewność ze ludzie wracający zza granicy przywodzą wirusa do polski ? Może ktoś wrócił odbył kwarantannę przeszło bez objaw i wrócił do domu. Może to ty masz wirusa i siedzisz w domu z rodzina która już się zaraziła i za dwa tygodnie zaczniecie mieć objawy. Powinni cię wywieść z polski za takie gadanko
Po co!?
Po co!? 24.03.2020, 12:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

M
M 31.03.2020, 18:36
Nie znasz może sytuacji niektórych ludzi za granica, może ktoś stracił prace i jego rodzina jest w Polsce i woli ten okres epidemii przebyć z rodzina po kwarantannie ? Wszyscy jesteście tacy mądrzy przed telewizorami
omnis
omnis 24.03.2020, 14:37
Dlatego, że TAM nie mają ubezpieczenia i nie stać ich na leczenie. Po kasę to za granicę ale do lekarza i do dentysty TYLKO w Polsce!
Jozo
Jozo Wczoraj, 08:54
Dzięki kasie z zagranicy powstała klasa średnia.gdyby nie ta kasa dzisiaj byłaby tu Ukraina.a co z tymi co płacą podatki w Polsce a jeżdżą na na zlecenia po krajach Europy.?
Stary
Stary 31.03.2020, 18:37
Ja mam ubezpieczenie za granica, ale jestem w Polsce, po drugie dentysta jest tańszy i lepszy w Polsce w niektórych przypadkach. Typowy polaczek
A wróciłem sobie do polski i co cię to obchodzi
Beka
Beka 24.03.2020, 12:17
Ty tępy jesteś? Chcesz kraj odizolować? Prawda jest taka, że jeszcze zanim koronawirus szalał, to ludzie już się nim zakażali. Wtedy, kiedy jeszcze nie było zagrożenia. Nie da się uniknąć takich rzeczy, matole. Musielibyśmy kraj odciąć od świata, jak Korea Północna, a nawet tam mieli przypadek zakażenia.
Devil
Devil 21.03.2020, 20:03

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Lokek
Lokek 20.03.2020, 18:03

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ja zn
Ja zn 20.03.2020, 13:47
Warto dodać, że bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety była sepsa która pojawiła się kilka dni wcześniej po porodzie, a samym sars cov2 prawdopodobnie zaraziła ją matka która wróciła niedawno z Włoch.
Myślący
Myślący 19.03.2020, 21:51
Nie wiem po co ludzie w ogóle od lutego na wczasy za granicę jechali skoro było info, że koronawirus się do nas zbliża. My zrezygnowaliśmy, żeby nie sprawiać kłopotu swoim wyjazdem. Ci co pojechali, powinni teraz sobie poradzić sami a nie sciągają teraz na wszystkich nieszczęście. To jest skrajna nieodpowiedzialność.
OlA
OlA 18.03.2020, 18:20