KORONAWIRUS PODKARPACIE. Nowe wyzdrowienia 

  • 19.05.2020, 17:30
  • GL/DJ
KORONAWIRUS PODKARPACIE. Nowe wyzdrowienia Graf. Damian Jemioło Liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu.

Podziel się:

Oceń:

Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna na Podkarpaciu? Sprawdzamy.

19.05, godz. 17:30

Kolejne 9 osób, które wyzdrowiało to:

4 osoby z powiatu tarnobrzeskiego,
2 osoby z powiatu kolbuszowskiego,
jedna osoba z m. Rzeszowa,
jedna osoba z powiatu sanockiego,
jedna osoba z powiatu przemyskiego.

18.05, godz. 10:00

Mamy 14 nowych przypadków wyzdrowienia z koronawirusa. Niestety, zmarły również dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem w szpitalu w Łańcucie. Byli to starsza kobieta i mężczyzna z powiatów kolbuszowskiego i tarnobrzeskiego.

16.05, godz. 10:00

Mamy jedno nowe zakażenie koronawirusem na Podkarpaciu. Jest to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego. Co więcej - mamy także dwa nowe zgony z powodu koronawirusa oraz osiem nowych wyzdrowień, w tym m.in. jedno z pow. kolbuszowskiego.

14.05, godz. 19:57:

Kolejna porcja informacji od służb sanitarnych z Podkarpacia. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 47 osób. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 373 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 273 osoby wyzdrowiały. Odnotowano 30 zgonów.

14 maja zmarła pacjentka hospitalizowana w Szpitalu w Łańcucie.

Nowy potwierdzony przypadek to nastolatek z powiatu stalowowolskiego przebywający w izolacji domowej.

7 osób, które wyzdrowiały to:

- młoda kobieta z Tarnobrzega

- 6 osób z powiatu tarnobrzeskiego (dwie kobiety i czterech mężczyzn)

14.05, godz. 11:17:

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie przekazała najnowsze dane dotyczące pandemii na Podkarpaciu. 

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 372 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 266 osób wyzdrowiało i odnotowano 29 zgonów.

Nowy potwierdzony przypadek – mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego przebywający w izolacji.

12.05, godz. 17:30

Kolejne sześć osób, które wyzdrowiało to:

1. Trzy osoby z powiatu tarnobrzeskiego (dwóch mężczyzn i kobieta);

2. Starsza kobieta z powiatu przemyskiego;

3. Kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego;

4. Kobieta w sile wieku z Tarnobrzega.

11.05, godz. 17:30

Mamy kolejne cztery przypadki ozdrowieńców na Podkarpaciu, są to:

1. Dwie kobiety i mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego;

2. Kobieta w sile wieku z Tarnobrzegu.

11.05, godz. 10:00

Mamy dwa nowe przypadki wyzdrowienia z koronawirusa na Podkarpaciu, są to:

1. Kobieta w sile wieku i dziecko z Przemyśla.

Niestety, mamy również 29 zgon z powodu koronawirusa. Czekamy na oświadczenie szpitala.

10.05, godz. 17:30

W naszym województwie kolejne trzy osoby wyzdrowiały, są to:

1. Mężczyzna w sile wieku z powiatu krośnieńskiego;

2. Kobieta w sile wieku z powiatu przeworskiego;

3. Starsza kobieta z Tarnobrzegu.

10.05, godz. 10:00

Mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Jest to mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, przebywający obecnie w izolacji.

Niestety, mamy również 28 zgon z powodu koronawirusa. Czekamy na oświadczenie szpitala.

GL/DJ

Komentarze (90)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maria
Maria 31.05.2020, 18:52
Dlaczego nie ma nowych informacji?
te są z 19 maja a dziś mamy 31 maj
Marta
Marta 20.05.2020, 22:46
Zastanawia mnie dlaczego w woj. podkarpackim jest najwyższa liczba zgonów w stosunku do liczby zachorowań i wynosi 9% . Średnia w Polsce to 4.8. Czyżby coś z opieką medyczną u nas było nienajlepiej? /chodzi oczywiście o Covid/
DW
DW 29.05.2020, 10:38
Leczą w Łańcucie to chyba oczywiste że takie statystyki
Magda
Magda 20.05.2020, 20:04
Informacja powinna zawierać :ile testów w danym dniu zrobiono wykluczając osoby chore,którym zrobiono test kontrolny a dopiero później informacje na temat zarażonych.
Ferdek
Ferdek 07.05.2020, 18:43
Co w Kolbuszowej z przychodnia i jej pacjentami????? Dlaczego cisza????
jarek
jarek 04.05.2020, 17:54
może by tak podawali z jakich miejscowości
kaczynski
kaczynski 04.05.2020, 18:18
Po co to potrzebne ? Zeby jakies matoly wokół robily na złość tym ludziom z koronawirusem ? Wielu ludzi na wsi zachowuje się paskudnie. Przez to chorzy na koronawirus bardziej boją się reakcji otoczenia niż tego co wirus im zrobi.
zo
zo 06.05.2020, 16:15
Ludzie na wsi zachowują się paskudnie? Myślę, że niektórzy zachowują się paskudnie bez względu czy są mieszkańcami wsi czy miast.
Ada
Ada 27.04.2020, 18:09
Skąd na mapie powiatu brzozowskiego 1 osoba, skoro nie ma o niej mowy w zachorowaniach. Śledzę powiat strzyżowski, jest 7 osób na mapce i dziś siódma osoba wyzdrowiała - dziwne, bo moja sąsiadka, starsza kobieta jeszcze nie wyzdrowiała i nie była tu podawana wśród ozdrowieńców starsza kobieta z powiatu strzyżowskiego. Zachorowało u nas 3 młodych mężczyzn i jeden w sile wieku, a wyzdrowiało już 3 w sile wieku - kto to pisze?
Korso24
Korso24 27.04.2020, 18:14
Pretensje proszę mieć do WSSE w Rzeszowie. To oni udostępniają nam komunikaty - my nie mamy na to wpływu i zawierzamy instytucji państwowej. W tabelach WSSE uwzględniających ilość zakażeń pojawiło się jedno w pow. brzozowskim. Skąd? Jak? Kiedy? Gdzie? - nie wiemy, bo tego nam nie udostępniono. Czasem udaje nam się ustalić tożsamość zakażonych czy wręcz do nich dotrzeć, dzięki temu niekiedy możemy podać bardziej szczegółowe informacje, ale w większości musimy bazować na tym, co podaje WSSE, a zdarza się, że czasem WSSE się myli, a komunikaty bywają bardzo lakoniczne. Niemniej, niekiedy hospitalizowane na Podkarpaciu są osoby spoza obrębu naszego województwa - proszę też o tym pamiętać.
Napal
Napal 26.04.2020, 14:15
a co to ten cały koranowirus i dalczego wszycy nagle zaczeli sie interesować fosforem
Jok
Jok 26.04.2020, 01:45
I skonczyla sie zielona wyspa powiatu kolbuszowskiego przez jakieś.2 cielatka co chodziły pewnie po sklepach jak święte krowy!!!!teraz bedzie czerwona wyspa!!!
Ola
Ola 19.04.2020, 12:41
Skoro kobieta przebywała na zwolnieniu lekarskim,to dlaczego zamknięto sklep i poddano go dezynfekcji?
RKL
RKL 18.04.2020, 12:14
A w 21 dzielnicy Paryża nadal brak zachorowań ;)
Jak to jest możliwe?
Kolbuszowiok
Kolbuszowiok 18.04.2020, 13:38
Bo k0lbuszowioków pewnie nawet na testy nie stać
Mag
Mag 18.04.2020, 07:30
Wczorajszy komunikat o godzinie 17 ministerstwa zdrowia nie pokazywał Zachorowań na Podkarpaciu a u was jest 14 osób ... (już wcześnie tez taka sytuacja miała miejsce) Może mi ktoś to wyjaśnić?
Korso24
Korso24 18.04.2020, 09:55
Oczywiście, wyjaśnienie jest bardzo proste - nie umie Pan/Pani czytać. Wyraźnie jest napisane o 14 przypadkach WYZDROWIEŃ, nie ZAKAŻEŃ.
Andrzej
Andrzej 14.04.2020, 21:28
A dałoby się publikować mapkę aktywnych zachorowań w powiatach? Wszędzie widzę mapy z liczbą zarażeń od początku, co jest dosyć nieaktualne.
Korso24
Korso24 14.04.2020, 22:14
Pomyślimy nad tym, ale będzie to wymagać sporej pracy na statystykach sanepidu, a te bardzo często się potrafią zmieniać, bo ktoś coś pomylił...
Marek
Marek 07.04.2020, 11:55
O co chodzi z tym Łańcutem że tyle zgonów już tam mają? Takie beznadziejne przypadki im wożą czy coś z tą opieką nie halo?
Cyb
Cyb 05.04.2020, 21:11
Pacjent 0 przyjechał do Polski się leczyć
milman
milman 05.04.2020, 12:31
nie pracuję za granicą... jestem żołnierzem zawodowym... Dla mnie nie jest ważne czy pracuje za granicą czy nawet na antarktydzie... Jeżeli jest Polakiem to obowiązkiem RP jest udzielić wszelkiej pomocy takiej osobie nieważne gdzie i kiedy przebywa przebywała ... to jest zasrany obowiązek Państwa wobec obywatela... A idiotów co twierdzą inaczej odsyłam do lektury naszej Konstytucji....
Zazdrość to choroba...
Zazdrość to choroba... 05.04.2020, 04:02
Każdy kto pracuje za granicą płaci podatki polskiemu fiskusowi, bo tak nakazuje prawo unijne, jak i również polskie, więc może sie leczyć w Polsce na tych samych zasadach, co rodacy mieszkający w kraju nad Wisłą. pozdrawiam wszystkich rozumnych:)...Piotr
Polak
Polak 04.05.2020, 16:18
To dlaczego takie kolejki pod urzędem pracy jak podatki opłacali?????
Czytaj ze zrozumieniem..
Czytaj ze zrozumieniem.. 12.05.2020, 08:33
Widze, że nie zrozumiałeś, więc wyjaśniam: Każdy, kto pracuje legalnie ma obowiązek odprowadzania podatków, i to robi, bo nie może być inaczej...
Marquis
Marquis 20.04.2020, 22:42
Człowieku co ty za bzdury wypisujesz !!!
Zazdrość to choroba...
Zazdrość to choroba... 26.04.2020, 06:54
Marquis: Zazdrość cie zżera.., nierobie jeden...Ja pracuje za granica, i odprowadzam podatki do Polski, więc nie prdl, tylko weź sie za robotę, i nie wprowadzaj innych w błąd !
to tak jest
to tak jest 05.04.2020, 01:06
Ci co zjeżdżają odbywają dwu-tygodniową kwarantanne a wię ryzyko że się od nich zarazisz jest znikome. Lepiej unikaj ludzi którzy codziennie wyjeżdżali do pracy za granice i wracali, tak jak Ślązacy.
robert
robert 03.04.2020, 19:44
dlaczego tak plujecie na ludzi ktorzy wyjezdzaja do pracy za granice ? przeciez gdyby nie te wyjazdy nasz region bylby naprawde najbiedniejszym w kraju ,tu w 2/3 domach ktos kiedys ,obecnie lub bedzie pracowal za granica .Mam znajomych ktorzy kazdego roku wyjezdzali na kilka miesiecy poczatkiem roku a wracali w kwietniu/maju wiec spore grono to takich osob wraca normalnie do swoich domow . A fakt ci co sobie pojechali w marcu na wycieczki powinni placic za bilety podwojnie . Obowiacek panstwa jest dbac o swoich obywateli kim by nie byli .
Bieszczaders
Bieszczaders 03.04.2020, 19:31
Wirus tak gonił, że aż na krańce województwa zaleciał, jak spotkał się w cztery oczy z naszym bieszczadzkim misiem
Kuzma