PROFILAKTYCZNE działania w Tarnobrzegu i Stalowej Woli [VIDEO, FOTO, AKTUALIZACJA] 

  • 30.05.2020, 14:30
  • GL
PROFILAKTYCZNE działania w Tarnobrzegu i Stalowej Woli [VIDEO, FOTO, AKTUALIZACJA] Fot. UM Tarnobrzeg Samorządowcy z północy Podkarpacia w żaden sposób nie lekceważą zagrożenia wynikającego z pandemii koronawirusa. Na zdjęciu prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek przekazuje przyłbice ochronne lokalnym handlarzom.

Podziel się:

Oceń:

Samorządowcy z całego Podkarpacia są zmuszeni dostosowywać się do nowych wytycznych sanitarnych. Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie.

AKTUALIZACJA - 30.05:

1 czerwca Urząd Miasta w Stalowej Woli otwiera się dla mieszkańców, ale na nowych zasadach i z zachowaniem wszelkich obowiązujących wytycznych sanitarnych. Wszystkie stanowiska obsługowe wyposażone zostaną w przesłony z pleksiglas oraz przyłbice. Dla klientów przygotowane będą specjalne dozowniki z płynem odkażającym. Mieszkańcy udający się do Urzędu Miasta (wszystkich budynków) są nadal zobowiązani do zakrywania ust i nosa.

Liczba osób znajdujących się wewnątrz budynków będzie kontrolowana za pomocą identyfikatorów. Na każde stanowisko obsługowe przypadać będzie jeden identyfikator. Osoba, która będzie chciała załatwić sprawę przy konkretnym punkcie dostanie specjalną plakietkę i dopiero gdy ją odda, następna osoba będzie mogła wejść do obiektu. Nadal w budynku przy ulicy Wolności 7 na korytarzu będzie znajdować się specjalna urna do której będzie można składać dokumenty.

AKTUALIZACJA - 17.05:

Od 18 maja tarnobrzeski Urząd Miasta wznawia się bezpośrednią obsługę interesantów w budynku przy ulicy Mickiewicza 7. Do obiektu wchodzić należy głównym wejściem, przy czym liczba wchodzących do środka budynku jest ograniczona. Przy jednym stanowisku obsługi przebywać może tylko jedna osoba (ewentualnie z opiekunem).

Każdego dnia roboczego, w godzinach 12-12.30 wprowadza się przerwę na dezynfekcję pomieszczeń, w których obsługiwani są Interesanci.

Strefa dostępna mieści się na parterze budynku i obejmuje:

- Biuro Obsługi Interesantów,

- Urząd Stanu Cywilnego,

- Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w zakresie spraw ewidencji ludności oraz dowodów osobistych,

- Kasę,

- Kancelarię Ogólną,

- Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

W dalszym ciągu samorząd apeluje, aby ograniczyć osobiste wizyty w urzędzie do najpilniejszych spraw. Zalecany kontakt za pomocą platformy e–PUAP, poczty elektronicznej lub tradycyjnej, bądź telefoniczny, a także dokonywanie płatności przelewem. Wchodząc do budynku należy zdezynfekować ręce lub skorzystać z rękawiczek. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy – minimum 1,5 metra.

AKTUALIZACJA - 12.05:

W sklepach wciąż obowiązują limity osób mogących jednocześnie przebywać w danej placówce handlowej. Władze Tarnobrzega przypominają i upominają o odpowiedzialności, a sklepom przekażą plansze informujące o dopuszczalnej liczbie klientów.

- Drodzy tarnobrzeżanie. Pamiętajmy o zagrożeniu, które przecież wciąż jest bardzo realne. W przestrzeni publicznej nadal musimy zachować wyjątkową ostrożność. Nie zapominajmy o konieczności zakrywania ust i nosa, a także o zachowaniu odstępu. Dlatego też do tarnobrzeskich sklepów trafią plansze mające informować o tym, ile jednocześnie osób może w danym sklepie przebywać. Bądźmy odpowiedzialni. Jeśli nie chcemy, by powrócił całkowity zakaz wychodzenia z domu stosujmy się do wszystkich obowiązujących wytycznych.

- apeluje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Samorząd przygotował tysiąc plansz, które trafią do miejscowych sklepów.

Fot. UM Tarnobrzeg - Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek przekazuje plansze informacyjne.

AKTUALIZACJA - 29.04:

Akcja dostarczania środków ochronnych dla mieszkańców Tarnobrzega już powoli dobiega do końca.

- Powoli finalizujemy akcję "Trzypak od miasta". Trochę to trwa, prosimy o wyrozumiałość, rynek artykułów ochronnych jest obecnie chyba najmocniej oblegany, oczekujemy na dostawę ostatniej partii naszego zamówienia. Do większości z Was trzypak jednak już dotarł i wiem, że akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem

- mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

- Chociaż otrzymywałem też pojedyncze sygnały, że trafiały się zestawy w jakimś zakresie wybrakowane, bądź do kogoś, z różnych powodów, w ogóle nie dotarły. Tu jednak podkreślę, że są jeszcze miejsca, gdzie dopiero pakiety będą roznoszone, proszę więc cierpliwie czekać. Inna sprawa, gdy nie otrzymał ktoś w bloku, w którym inni mieszkańcy trzypak dostali… Ciśnie się na usta, ale nie wypada mi publicznie. Zapewniam, że po zakończeniu akcji uruchomimy punkt osobistego odbioru pakietów. Więc każdy, do kogo trzypak nie trafił, bądź otrzymał, ale niepełnowartościowy, będzie mógł taki pakiet sobie odebrać. Szczegóły wkrótce.

- wyjawia włodarz Tarnobrzega.

Już wkrótce w Tarnobrzegu uruchomiony zostanie punkt, gdzie osobiście będzie można odebrać pakiet z maseczką, rękawiczkami oraz płynem dezynfekującym.

AKTUALIZACJA - 24.04:

Zawieranie cywilnych związków małżeńskich w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tarnobrzegu odbywa się teraz zgodnie z odpowiednimi zalecaniami. Ograniczenia mają związek z epidemią koronawirusa. W trakcie zaślubin na sali może przebywać maksymalnie 10 osób, w tym nowożeńcy oraz świadkowie. Osoby uczestniczące w uroczystości obowiązkowo muszą zakryć usta i nos. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w tarnobrzeskim Urzędzie Stanu Cywilnego, ul. Kościuszki 32, telefon 15 818-12-74.

AKTUALIZACJA - 21.04:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnobrzegu informuje o uruchomieniu dodatkowej pomocy psychologicznej dla uczniów i rodziców z terenu miasta Tarnobrzega – telefon interwencyjny dostępny w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 19 do 21 (numer telefonu 15-847-94-10) 

AKTUALIZACJA - 15.04:

Potwierdzone zostały informacje przekazane przez Nas kilka dni temu. Do każdego gospodarstwa domowego w Tarnobrzegu trafią dwie maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekujący. Miejski samorząd zakupi 17 tysięcy takich pakietów, a ich dystrybucja rozpocznie się od 20 kwietnia. WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TEMAT TEJ AKCJI

AKTUALIZACJA - 11.04:

Nieoficjalnie: Tarnobrzeski samorząd przygotowuje się do tego, aby rozpocząć akcję przekazywania maseczek mieszkańcom miasta. Szczegóły tej inicjatywy znane będą po świętach.

AKTUALIZACJA - 10.04:

Stalowowolski samorząd na swojej stronie internetowej zaprezentował jak rozprzestrzenia się w warunkach sklepowych koronawirus. Zobacz film:

AKTUALIZACJA - 3.04:

DEZYNFEKCJA ULIC STALOWEJ WOLI - CZYTAJ WIĘCEJ

Ze względu na pandemię koronawirusa władze Tarnobrzega wystosowały apel do mieszkańców miasta. Jeśli już musimy załatwić sprawy urzędowe to zróbmy to telefonicznie, bądź przez internet.

AKTUALIZACJA - 29.03:

Zgodnie ze swoją deklaracją prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek miasto zakupiło środki dezynfekujące oraz odzież ochronną dla tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

- Pierwsze zakupy już zrobiliśmy. Póki co, do rozdysponowania mamy, a dokładniej mieliśmy, jak najszybciej przekazujemy bowiem tym, którzy najpilniej potrzebują: 250 litrów płynu do dezynfekcji rąk, 50 litrów koncentratu do dezynfekcji powierzchni zmywalnych i 40 przyłbic. Czekamy jeszcze na rękawice ochronne, planujemy też zakup zestawów - kombinezonów i masek ochronnych. Płyny i przyłbice już odebrali z Urzędu Miasta tarnobrzescy ratownicy medyczni, zaopatrzeni zostali również strażnicy miejscy. Płyny trafiły też do funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, pielęgniarek środowiskowych, a także dwóch największych spółdzielni mieszkaniowych w mieście - Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Siarkowiec. Nie zapominamy też o druhach z Ochotniczej Straży Pożarnej - informuje Dariusz Bożek.

Fot. Urząd Miasta Tarnobrzega

AKTUALIZACJA - 26.03:

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek za pomocą videokonferencji na Facebooku przekazał mieszkańcom miasta najważniejsze informacje dotyczące pandemii koronawirusa i trybu życia miasta.

Tarnobrzeg rezygnuje w tym roku z organizacji dużych imprez plenerowych. Zaoszczędzone środki będą sukcesywnie przekazywane na pomoc instytucjom, których pracownicy są zaangażowani w działania mające na celu zwalczenie i zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Obecnie miastu udało się kupić 40 przyłbic, 50 zestawów kombinezon plus maska, 50 litrów płynu do odkażania powierzchni oraz 150 litrów preparatu do odkażania rąk. Produkty mają zostać rozdysponowane pomiędzy ratowników z tarnobrzeskiego szpitala, strażaków, policjantów i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.

AKTUALIZACJA - 22.03

W Tarnobrzegu trwa akcja "W samo południe". Z myślą o mieszkańcach osiedli Dzików, Nagnajów, Mokrzyszów, Sobów, Sielec, Wielowieś, Ocice, Miechocin i Zakrzów została ona zainicjowana przez tarnobrzeski samorząd. W nagłych przypadkach, gdy potrzebna jest jakaś pomoc, bądź wsparcie psychologiczne, wystarczy dać znać strażakom-ochotnikom, którzy codziennie w południe ruszają na objazd tych terenów. Sygnałem do reakcji ma być biały materiał wywieszony na bramie domostwa.

W sklepach, placówkach pocztowych oraz aptekach zaostrzone zostały środki bezpieczeństwa. W jednym momencie w instytucjach może znajdować się maksymalnie 25 osób, przy wejściach należy pobierać jednorazowe rękawiczki, a także czyścić dłonie płynem do dezynfekcji. W aptekach, przy ladach sklepowych rozkładane foliowe płachty. Zwracana jest także uwaga na odstęp pomiędzy jedną a drugą osobą w kolejce.

AKTUALIZACJA - 20.03

MIEJSKI TARG W TARNOBRZEGU NADAL BĘDZIE ZAMKNIĘTY!

AKTUALIZACJA - 19.03

Głodny? #zostańwdomu! Właściciele tarnobrzeskich restauracji, pizzerii, cukierni są w pełnej gotowości! Uprzedzając pytania - dokładają szczególnej staranności, by zarówno na etapie produkcji, jak i dostarczenia/odbioru zamówienia zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Wielu nie tylko umożliwia, ale nawet preferuje płatność bezgotówkową. Sprawdź jakie restauracje dostarczają jedzenie do domów - TUTAJ.

Z myślą o wszystkich mieszkańcach miasto Stalowa Wola uruchomiło specjalną, całodobową i bezpłatną infolinię, która przekieruje do najważniejszych jednostek udzielających informacji i pomocy w sprawach dotyczących postępowania w czasie stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami koronawirusem. Po wybraniu numeru można bezpośrednio połączyć się z: Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Stalowowolskim Ośrodkiem Wsparcia i Interwencji Kryzysowej, Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego. Numer telefonu 800 696 001.

AKTUALIZACJA - 18.03

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zamyka targowisko także 21 marca.

GL

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe