Trzynastu tarnobrzeskich lekarzy zakażonych koronawirusem [AKTUALIZACJA]

  • 08.04.2020, 20:03
  • GL
Trzynastu tarnobrzeskich lekarzy zakażonych koronawirusem [AKTUALIZACJA] Fot. Grzegorz Lipiec Starsza kobieta, mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego to 18 potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Była przez trzy dni hospitalizowana w tarnobrzeskim Szpitalu.

Podziel się:

Oceń:

Przez trzy dni tarnobrzeski Szpital Wojewódzki bezskutecznie domagał się od odpowiednich służb przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa od osób najbardziej narażonych na ewentualne zakażenie. Efekty... powiat tarnobrzeski liderem w województwie pod względem potwierdzonych przypadków zakażenia patogenem!

8.04:

Do 13 wzrosła liczba pracowników szpitala, u których badania potwierdziły zakażenie koronawirusem. Trzy osoby są hospitalizowane, reszta przebywa w izolacji domowej. Jest też informacja o pozytywnych wynikach badań na koronawirusa u sześciu osób, które były pacjentami tarnobrzeskiego szpitala. Zakażenie u tych osób wykryto już po tym, kiedy opuściły placówkę.

7.04:

Być może są kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w Tarnobrzegu. Tygodnik Nadwiślański poinformował, że przed jeden z tarnobrzeskich bloków we wtorek, 7 kwietnia, w godzinach południowych podjechała specjalistyczna karetka, która zabrała na oddział zakaźny do Łańcuta dwie kobiety. Fakt wizyty karetki potwierdza prokurent Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Łukasz Mędrykowski - to TTBS administruje blokiem, skąd zabrano potencjalnie zakażone. Blok został zdezynfekowany.

3.04, godz. 14:28

Wiktor Stasiak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu przekazał informację, że kolejnych dwóch medyków z oddziału wewnętrznego ma pozytywne wyniki na obecność koronawirusa. Liczba zakażonych lekarzy wzrosła do jedenastu!

Są też lepsze wieści: pięć pracownic placówki oraz trójka pacjentów ma wyniki ujemne.

3.04, godz. 10:35

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, że są kolejne osoby zakażone koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim: trzy kobiety w sile wieku, jeden starszy i jeden młody mężczyzna. Najwięcej zakażeń patogenem w całym województwie zostało na razie potwierdzonych właśnie w Tarnobrzegu i powiecie tarnobrzeskim-ziemskim: 22.

2.04, godz. 11:23

Sześciu medyków z tarnobrzeskiego szpitala jest zakażonych koronawirusem. - Wszystkie osoby, u których badanie potwierdziło SARS–CoV-2, pracują na oddziale chorób wewnętrznych. Wszystkie były objęte kwarantanną. Jedna z tych sześciu osób jest hospitalizowana. Pozostali są w ścisłej kwarantannie domowej - przyznaje Wiktor Stasiak dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

Z uwagi na objęcie kwarantanną personelu oddziału chorób wewnętrznych, praca interny wciąż jest zawieszona. Oddział jest zamknięty od 20 marca.

31.03, godz. 11:57

Jak na razie u trzech lekarzy z tarnobrzeskiego szpitala stwierdzono koronawirusa.

27.03, godz. 14:40

Lekarze tarnobrzeskiego szpitala są zakażeni koronawirusem! Zobacz:

26.03, godz. 9:03

Badania sześciu z 44 objętych kwarantanną pracowników szpitala w Tarnobrzegu nie wykazały zakażenia koronawirusem.

W ciągu minionej doby tarnobrzescy ratownicy musieli dwukrotnie wyjeżdżać do osób, które miały symptomy podobne do zakażenia koronawirusem. Pierwszy dotyczył starszej kobiety - mieszkanki jednego z osiedli w centrum miasta. Z wysoką gorączką przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności została przewieziona do szpitala w Nowej Dębie.

Służby medyczne i straż pożarna interweniowały w nocy ze środy na czwartek, 25/26 marca, na osiedlu Przywiśle w Tarnobrzegu. Pacjentka miała bardzo wysoką gorączkę, a to jest jeden z symptomów zakażenia koronawirusem. 

- Otrzymaliśmy prośbę ratowników medycznych o pomoc w zniesieniu i przetransportowaniu do karetki pacjentki, u której stwierdzono objawy mogące sugerować zakażenie koronawirusem. Kobieta miała ponad 40 stopni gorączki i służby medyczne zdecydowały o zabraniu jej do szpitala. W związku z obowiązującymi procedurami, strażacy uczestniczący w akcji mieli założone kombinezony ochronne, maski i gogle - mówi brygadier Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Kobieta została przewieziona do szpitala w Tarnobrzegu, a tam pracownicy służb sanitarnych wykonali wywiad epidemiczny.

25.03, godz. 10:50

Tygodnik Nadwiślański potwierdził, że druga osoba zakażona koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim to mieszkaniec Tarnobrzega, mąż 78-latki, u której jako pierwszej wykryto ten groźny patogen. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu w Łańcucie i jest w dobrym stanie. Służby sanitarne dokonały dezynfekcji klatki schodowej w bloku zakażonych. U sąsiadów małżeństwa testy na koronawirusa wypadły negatywnie! Służby ustalają teraz krąg osób z którymi kontakt miał mężczyzna.

24.03, godz. 9:30

Po interwencji mediów służby sanitarne pojawiły się u sąsiadów kobiety zakażonej koronawirusem. Odpowiednio wyposażeni pracownicy Szpitala Powiatowego w Mielcu pobrali próbki do badań od osób najbardziej narażonych na ewentualne zakażenie.
 
23.03, godz. 9:59

Tymczasem mieszkańcy bloku gdzie mieszka zakażona koronawirusem mają ogromny żal do służb sanitarnych za to, że nawet nie byli w stanie poinformować ich o tym fakcie. Jak nas informują także nie było nikogo aby sprawdzić jak się czują, choć byli bezpośrednio narażeni na kontakt z chorą osobą.

20.03, godz. 19:25

Według nieoficjalnych informacji chora to 78-letnia mieszkanka Tarnobrzega.

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu poinformowała, że 7 pacjentów z oddziału wewnętrznego zostało przewiezionych do Szpitala w Mielcu na obserwację. Zidentyfikowano także 50 pracowników placówki, którzy mieli kontakt z chorą. Wszyscy trafili na kwarantannę domową i mają być poddani testom na obecność koronawirusa.

20.03, godz. 13:59

Jeden z lekarzy tarnobrzeskiego Szpitala Wojewódzkiego przekazał wstrząsającą wiadomość! Koronawirusem zakażona jest pacjentka z powiatu tarnobrzeskiego! Trafiła ona na oddział wewnętrzny z ciężkim zapaleniem płuc. Szpital od razu domagał się przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa. Służby sanitarne zrobiły to dopiero po kilkudziesięciu godzinach, kiedy pacjentka trafiła na OIOM, a jej stan się pogorszył. Pacjentka została już przetransportowana do Szpitala w Łańcucie.

Tarnobrzeski szpital wstrzymał do odwołania przyjmowanie pacjentów!

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem epidemicznym pozostaje 5019 osób, a 4472 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 48 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium. Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 827 testów - u 18 wykryto wirusa.

GL

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka Tarnobrzega
Mieszkanka Tarnobrzega 24.03.2020, 19:02
Ludzie a czy wy wiecie czy aby nie miala kontaktu...gdyby powiedziala prawde nie byloby trmatu...a do ludzi z tej klatki...nie macie jeszcze wyników a dzisiaj spacerki sobie urządzacie...gdzie wy rozum macie...tak to pretensje mają a sami lepsi nie sa....wstyd
Włala
Włala 24.03.2020, 17:54
Proszę podajcie to do ogólnopolskich mediów. Niech rodacy dowiedzą się jak to wszystko wygląda w małych miasteczkach. Nich wszyscy zdadzą sobię sprawę z tego że tylko własne odpowiedzialne zachowanie może nas uratować, bo na odpowiednie służby jak widać nie ma co liczyć. Wsyd i hańba!! Powinni postawić sanepidowi zarzuty za narażenie zdrowia i życia ludzkiego a przecież mamy w Polsce stan epidemii!!
Zaniepokojona
Zaniepokojona 23.03.2020, 08:35
Mnie bardziej przeraża to, że od kogoś się zarazila, nie wiadomo gdzie i jak. To starsza kobieta, podejrzewam że nie obracala się w dużych skupiskach ludzi. Ten od kogo się zarazila cały czas chodzi na wolności i dalej zaraza. Strach pomyśleć, co będzie za 2 tygodnie :(
Ha
Ha 22.03.2020, 14:12
To nie jest odosobniony przypadek, odesłałam pracownika do oddziału zakaznego, po przedstawieniu objawów u niego występujących i co został telepatycznie zbadany przez domofo i odesłany do pracy, bo nie miał kontaktu z osobą w grupie ryzyka, pracownik pracuje w handlu i codziennie ma styczność z ludźmi, setkami ludźmi
Korsyka
Korsyka 22.03.2020, 12:48

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Realista
Realista 22.03.2020, 12:15
Testów nie ma ludzie nieświadomie się zarażają wierząc w te bzdury z TV rząd z premedytacją oszukuje spróbujcie zadzwonić po pomoc to się przekonacie jak was z mig wyleczą i umrzecie w domu oczywiście nie na wirusa bo go przecież nie ma
Men
Men 22.03.2020, 09:00
A Kwak wzywa do wyborów. To powinno byc karalne. A samobójców nigdzie nie brakuje.
Komentator
Komentator 22.03.2020, 08:53
Proszę o podanie tego zajścia na pasku TVP i w prasie
Barbara
Barbara 22.03.2020, 06:21
Wszystko ładnie W telewizji wygląda.... Zwykły człowiek musi błagać o pomoc a ciężko czasami jest już za pOzno:)Niemozna tak tego zostawić...
koza
koza 21.03.2020, 12:09
O tym zajsciu powinien wiedziec rzad Kaczynskiego.natychmiast doprowadza jak we Wloszech Uwaga,Fakty,TV,powiadomic.
One
One 22.03.2020, 14:55
Nie rząd doprowadza do sytuacji we Włoszech tylko ludzie. Czy ciężko zrozumieć że osoby wracające z zagranicy są objęte automatycznie kwarantanną?! A jeśli kwarantanna odbywana jest w domu wraz z domownikami, to wszyscy są z automatu objęci kwarantanną. A nie że jeden ( prawdopodobnie ) zakażony siedzi w domu a reszta te zarazki roznosi po świecie. Na covid 19 nie zachorujesz sam, tylko się od kogoś zarazisz!!! więc jeśli sami pewnych rzeczy nie zrozumiemy i nie wprowadzimy w życie to nikt nas za rączkę nie zaprowadzi. Więc prośba do przyjeżdzających z zagranicy: nie wychodzcie z domu i wasi domownicy również. Podejmując decyzję o powrocie przygotujcie siebie i innych do Waszego powrotu. My chcemy żyć i jak najdłużej pracować, Jak teraz nie dacie nam szansy pracować to firmy zbankrutują i wylądujemy na bruku. Wy wrócicie do krajów miodem płynących i będziecie zarabiać euro a my na bezrobociu będziemy z czego żyć????
Anna
Anna 24.03.2020, 22:37
Nieprawda, że kwarantanna objęci są wszyscy domownicy. Ja przypadkiem miałam kontakt w przychodni z prawdopodobnie zarażona osoba która dzień wcześniej wróciła z Niemiec i miała typowe objawy tj. gorączka i kaszel. Pani w sanepidzie pomimo tego że wszystko wskazywało na to że był zarażony powiedziała że nie wiadomo czy go do testów zakwalifikują ?Jestem 8 dzień na kwarantannie i nie mam żadnej informacji od sanepidu że gość nie był chory, ani w naszej okolicy nie potwierdzono żeby ktoś był, więc gościowi do dzisiaj testu nie zrobili. Jak mąż zadzwonił do sanepidu że ja jestem na kwarantannie i zapytał co z nim i reszta domowników to usłyszał że oni funkcjonują normalnie. Musiał klucic się dosłownie żeby wciągnęli go na kwarantannę bo tak zdrowy rozsądek nakazywał. Córka i teściowa nie są objęte kwarantanna ale stosują się tak jakby były i wszyscy siedzimy w domu bo wiemy, że w tej sytuacji tak trzeba bo wtedy to ma sens. Pozdrawiam ?
Ha
Ha 24.03.2020, 15:52
A kto zorganizował "powrót do domu"???
Zn
Zn 22.03.2020, 09:03
Porównanie do Włoch to przesada, a Kaczyński nie może odpowiadać za zaniedbania innych
Ola
Ola 22.03.2020, 11:42
Nie szukajcie winnych to sytuacja jest wyjątkowa a najlepiej krytykować !
Realista
Realista 22.03.2020, 12:17
Poczekaj poczekaj jak zaczną w okolicy ludzie umierać w domach to będziesz sobie dalej mówic o wyjątkowej sytuacji
Kazek kaplica
Kazek kaplica 21.03.2020, 09:37
Kwiaciarnie I Domy Pogrzebowe zacieraja rece.proboszcz tez.
Marian Miciszewski
Marian Miciszewski 22.03.2020, 07:05
Zacznij myśleć! Proboszcz msze sam odprawia w pustym kościele, to niby czemu ma zacierać ręce? Myślisz że na pogrzeb tłumy pójdą że do kwiaciarni się czepiasz? Tak samo pójdą jak na mszę w niedzielę. A ile tych zgonów masz więcej że do zakładów pogrzebowych też masz problem. Lepiej idź się umyj i nie wypowiadaj, bo to zwykły dramat.
Zdziwiona
Zdziwiona 20.03.2020, 17:44
Podajcie to do ogólnopolskiej tv
Mieszkanka Tarnobrzega zaniepokojona
Mieszkanka Tarnobrzega zaniepokojona 22.03.2020, 10:53
Czy bliscy osoby chorej są poddani kwarantannie ,prawdopodobnie nie jak podaje ****,współmieszkańcy domagali się o dezynfekcję klatki i sprawdzenie osób ,które miały kontakt z chora ,sanepid odmówił .... bez komentarzy ..
Kwe
Kwe 22.03.2020, 10:17
Zakłamana władza nie poda

Pozostałe