Specjalny apel strażaków: Dobry ratownik to zdrowy ratownik!

  • 24.03.2020, 23:27
  • K. Radoń
Specjalny apel strażaków: Dobry ratownik to zdrowy ratownik! Fot. K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

- Prosimy nie ukrywać faktu pobytu w miejscach, gdzie występował koronawirus, a także faktu, że ktoś przebywa na kwarantannie z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem - apelują mieleccy strażacy.

Dzwoniąc pod numer alarmowy 998 dyżurny odbierający telefoniczną prośbę o pomoc, zapyta rozmówce, czy ten przebywał ostatnio w miejscach, gdzie występował koronawirus, bądź jest aktualnie objęty kwarantanną z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem

Ukrywanie tego faktu może doprowadzić do sytuacji, w której udzielający pomocy strażacy zostaną, zgodnie z procedurami wyłączeni z działań ratowniczo-gaśniczych, w celu przebadania lub objęcia ich 14-dniową kwarantanną.

- W większości przypadków, w trakcie naszych interwencji udzielamy także pomocy przedmedycznej. Informacja o możliwości kontaktu z koronawirusem umożliwi strażakom jeszcze lepsze zabezpieczenie się w czasie niesienia pomocy, a po powrocie do jednostek będziemy wiedzieli, że musimy np. zdezynfekować sprzęt, którego używaliśmy w trakcie interwencji - apelują strażacy z Mielca.

 

- Jednocześnie zapewniamy, że nigdy udzielenia pomocy nie odmówimy. Apelujemy o rozsądek i rzetelność w informowaniu nas o możliwości kontaktu z koronawirusem. Jeśli tylko będziemy o zagrożeniu wcześniej wiedzieć, to z możliwością ekspozycji na wirusa spokojnie sobie poradzimy, zapewniając bezpieczeństwo osobie poszkodowanej i strażakom - dodają ratownicy.

 

K. Radoń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe