Tarnów dezynfekuje miasto [FOTO]

  • 25.03.2020, 08:28
  • DJ
Tarnów dezynfekuje miasto [FOTO] Fot. UM Tarnów Tarnów dezynfekuje swoje miasto.

Podziel się:

Oceń:

Tarnów podjął działania profilaktyczne w związku z pandemią koronawirusa. Magistrat postanowił zdezynfekować miasto.

W trosce o bezpieczeństwo tarnowian miasto podjęło kolejne działania profilaktyczne. W poniedziałek, 23 marca zdezynfekowano m.in. przystanki autobusowe, poręcze przy przejściach dla pieszych i parkomaty czyli obiekty, które najczęściej są przez nas dotykane. Działania profilaktyczne prowadzą Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

O dezynfekcji miasta magistrat poinformował na swoim oficjalnym fanpage'u na Facebooku.Jak podaje Gazeta Krakowska dezynfekcja prowadzona jest już od tygodnia. Do działań ochronnych używane są roztwory o wysokiej zawartości alkoholu (powyżej 60%). Płyn jest jednak bezpieczny dla ludzi. Analizowana jest również sytuacja związana z rowerami miejskimi - miasto zastanawia się nad dezynfekcją również ich, choć drogowcy wskazują, że są one na tyle rzadko wypożyczane, że nie musi być to działanie konieczne. 

Tarnów jest jednym z nielicznych miast, które przeprowadza dezynfekcję najczęściej dotykanych przez nas obiektów i urządzeń. Wielu ekspertów podkreśla, że właśnie to może być skuteczną metodą profilaktyczną przy naszej walce z koronawirusem powołując się chociażby na fakt, iż Korea Południowa postępowała w identyczny sposób. Może pora, aby i podkarpackie miasta zaczęły odkażać barierki, przystanki i inne tego typu obiekty?

DJ

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe