Dyrektor stalowowolskiego szpitala złożył rezygnację! Jest już jego następca

  • 27.04.2020, 20:20 (aktualizacja 27.04.2020, 20:28)
  • GL
Dyrektor stalowowolskiego szpitala złożył rezygnację! Jest już jego następca Fot. Powiat stalowowolski Andrzej Komsa (z prawej) pełni obowiązki dyrektora Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Na zdjęciu obok starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Podziel się:

Oceń:

Edward Surmacz nie jest już dyrektorem Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Na razie zastąpi go Andrzej Komsa.

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli będzie miał nowego dyrektora. Kierujący nim dotychczas Edward Surmacz, złożył wypowiedzenie. Jego miejsce zajmie jako pełniący obowiązki dyrektora, Andrzej Komsa. Wypowiedzenie zostało złożone w poniedziałek, 27 kwietnia. Jeszcze tego samego dnia, odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu Stalowowolskiego, na którym zapadła decyzja, aby zwolnić go z obowiązku świadczenia pracy podczas trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Zarząd Powiatu na czele ze starostą Januszem Zarzecznym, podjął również uchwałę, aby miejsce Surmacza – jako pełniący obowiązki dyrektora, zajął Andrzej Komsa - dotychczasowy wicedyrektor do spraw lecznictwa.

- To odpowiednia osoba. Pracuje w naszym szpitalu od wielu lat, doskonale zna kadrę oraz możliwości tej placówki i realia, w jakich ona funkcjonuje. Przypomnę, że znajdujemy się w wyjątkowo trudnym okresie, trwa walka z pandemią, więc funkcjonowanie szpitala jest jeszcze bardziej skomplikowane, niż zwykle. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby szpital był okrętem bez kapitana. Jestem przekonany, że Andrzej Komsa sprawdzi się w tej roli - mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Andrzej Komsa jest zawodowo związany ze stalowowolskim szpitalem od prawie 40 lat. Obowiązki dyrektora zacznie pełnić od wtorku, 28 kwietnia i będzie kierował szpitalem do czasu rozstrzygnięcia konkursu na nowego dyrektora.

Dlaczego akurat teraz następuje zmiana szefa stalowowolskiej lecznicy? Nieoficjalnie mówi się, że były dyrektor poróżnił się ze starostą, a problemem okazała się polityka kadrowa.

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe