Uzdrowiska wkrótce wznawiają swoją działalność. Sprawdź co musisz zrobić przed wyjazdem!

  • 02.06.2020, 09:56
  • AŁ/opr. GL
Uzdrowiska wkrótce wznawiają swoją działalność. Sprawdź co musisz zrobić przed wyjazdem! Fot. Archiwum Uzdrowiska już wkrótce będą ponownie tętnić życiem.

Podziel się:

Oceń:

Uzdrowiska wznowią działalność od 15 czerwca. Wielu pacjentów z powiatu mieleckiego czekało na tę decyzję. Osoby czekające na leczenie uzdrowiskowe będą mogły je rozpocząć lub kontynuować, jeśli były zmuszone je przerwać z powodu pandemii. Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Narodowy Fundusz Zdrowia wyjaśnia, że leczenie uzdrowiskowe na podstawie potwierdzonego w oddziale wojewódzkim skierowania będzie przysługiwać tym pacjentom, którzy:

- mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca – realizacja odbywa się na podstawie tego skierowania;
- mieli rozpocząć leczenie w okresie od 14 marca do 14 czerwca;
- musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii (turnus leczniczy trwał poniżej 15 dni) oraz kolejnym pacjentom czekającym na rozpoczęcie leczenia.

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Testy będzie można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w punktach pobrań zwanych drive-thru. Testy sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Szczegółowe informacje i adresy punktów pobrań, w których można wykonać test, dostępne są na stronach oddziałów wojewódzkich NFZ i pod bezpłatnym numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta: 800-190-590.

CZYTAJ WIĘCEJ>>
AŁ/opr. GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe