Nocne harce wandali w Gorzycach [FOTO]

  • 03.06.2020, 15:30
  • GL
Nocne harce wandali w Gorzycach [FOTO] Fot. UG Gorzyce Zamazane wejście na obiekt Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzycach.

Podziel się:

Oceń:

Zniszczone elewacje prywatnych budynków oraz Domu Kultury Sokolnikach, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzycach (powiat tarnobrzeski), a także przystanki autobusowe, znaki drogowe i wiele innych. Ten efekt wandalizmu szacowany jest na około 40-50 tysięcy złotych.

Sprawcy wymalowali wulgarne napisy na budynkach prywatnych oraz należących do mienia gminnego, większość z nich odnosi się do klubów sportowych działających w regionie.

- Żeby naprawić zniszczenia, które obejmują tylko minie gminne trzeba będzie w naszym budżecie znaleźć około 40 tysięcy złotych. Za te pieniądze można sfinansować część remontu chodnika lub drogi, albo choćby dofinansować zajęcia dla dzieci i młodzieży, czy też działalność klubów sportowych. Jesteśmy oburzeni takim zachowaniem. Zrobimy wszystko, aby sprawcy ponieśli surowe kary.

- mówi Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Sprawa została zgłoszona na policję. Osoby, które widziały sprawców lub mogą pomóc w ich zatrzymaniu proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Gorzycach, ulica Piłsudskiego 1 tel. 47 825 33 72. Policja zapewnia anonimowość.

GL

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe