Duda miażdży w Jeżowem, a Trzaskowski wygrywa tylko w Cisnej

  • 29.06.2020, 14:46 (aktualizacja 29.06.2020, 15:05)
  • GL
Duda miażdży w Jeżowem, a Trzaskowski wygrywa tylko w Cisnej Fot. Grzegorz Lipiec Na Podkarpaciu tylko w jednej gminie wygrał Rafał Trzaskowski - to Cisna.

Podziel się:

Oceń:

Garść wyborczych statystyk z Podkarpacia. Jest w naszym województwie jedna gmina, gdzie wygrał Rafał Trzaskowski.

Gdzie Andrzej Duda miał największe poparcie? Czy jest jakieś miejsce na Podkarpaciu gdzie wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej? Jak kształtują się rezultaty pozostałych kandydatów?

72,13 procent poparcia Andrzej Duda zdobył w powiecie brzozowskim. Kolejne miejsca z najlepszym wynikiem kandydata Zjednoczonej Prawicy to: leżajskie - 70,21, mieleckie - 69,70, ropczycko-sędziszowskie - 69,61 oraz w kolbuszowskie - 69,39. Na drugim biegunie mamy duże miasta: w Rzeszowie - 40,44 oraz w Tarnobrzegu - 44,08. Jeśli chodzi o gminy to tak jak przy poprzednich wyborach Prawo i Sprawiedliwość miażdży konkurencję w Jeżowem (powiat niżański). To tam Duda zdobył 81,18 procent głosów. Na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Bosak (8,30 procent), na trzecim - Szymon Hołownia (3,93 procent), a dopiero na czwartym Rafał Trzaskowski (3,54 procent).

Jest takie miejsce na mapie Podkarpacie, gdzie wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej. Rafał Trzaskowski wygrał w Cisnej, zdobywając 689 głosów - 37,26 procent. Co ciekawe to właśnie w Cisnej odnotowano najwyższą frekwencję w skali całego województwa - 75,03 procent. Analizując wyniki Rafał Trzaskowski największe poparcie zdobył w Tarnobrzegu, Przemyślu i Rzeszowie. Najmniejsze w powiatach: brzozowskim, ropczycko-sędziszowskim i leżajskim.

Ciekawie było w Lutowiskach w powiecie bieszczadzkim. Tam Andrzej Duda wygrał tylko z przewagą 17 głosów nad Rafałem Trzaskowskim!

Gdzie najlepsze wyniki "wykręcili" liderzy grupy pościgowej? Szymon Hołownia - Rzeszów, powiat bieszczadzki, Tarnobrzeg, a Krzysztof Bosak w powiecie rzeszowskim, Rzeszowie i powiecie stalowowolskim.

Oczekiwanie na Mielec

Na oficjalnej stronie podającej wyniki wyborów prezydenckich o godzinie 13 wciąż widniały częściowe wyniki. Okazuje się, że Mielec był jednym nielicznych z miast, które nie podały wyników! Oprócz Podkarpacia, niepełne wyniki są wciąż w województwie śląskim i łódzkim.

Czytaj także:

RAPORT WYBORCZY KORSO24.PL>>>

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe