Ostatni dzwonek na wizytę w ZUS-ie!

  • 29.06.2020, 15:14
  • JT/opr. GL
Ostatni dzwonek na wizytę w ZUS-ie! Fot. ZUS Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą składać wnioski o zwolnienie z opłat składek za ubezpieczenie w ramach "tarczy antykryzysowej".

Podziel się:

Oceń:

Jedną z bardziej popularnych wśród przedsiębiorców form pomocy w ramach "tarcz antykryzysowych" jest zwolnienie z opłacania składek ZUS za trzy miesiące obejmujące marzec, kwiecień, maj. Przypominamy też, że przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z tej formy pomocy mają na to jeszcze dwa dni.

Zwolnienie ze składek ZUS za miesiące marzec, kwiecień, maj może być albo 100 albo 50-procentowe. Pierwsze dotyczy mikrofirm zatrudniających 1-9 osób i samozatrudnionych, drugie małych firm zatrudniających 10-49 osób. Nowe wnioski mogą być składane jedynie drogą elektroniczną z wykorzystaniem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Dotychczas ZUS rozpatrzył wnioski o zwolnienie ze składek dla 1,7 miliona firm, na łączną kwotę ponad 11 miliardów złotych. Za marzec było to ponad 4 miliardy złotych, za kwiecień ponad 3,6 miliardy złotych, za maj ponad 3,5 miliarda złotych. Ponadto ponad 130 tysięcy przedsiębiorców skorzystało z odroczenia terminu płatności składek. Łączna kwota ulg (chodzi o odroczenie i rozłożenie zadłużenia na raty) sięga 5 miliardów złotych.

JT/opr. GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe