Napad na 17-letniego piłkarza z Jasła! Sprawcy zostali zatrzymani! [AKTUALIZACJA]

  • 11.07.2020, 11:42 (aktualizacja 11.07.2020, 11:44)
  • GL
Napad na 17-letniego piłkarza z Jasła! Sprawcy zostali zatrzymani! [AKTUALIZACJA] Fot. Czarni Jasło Zdjęcie poglądowe: 17-letni piłkarz Czarnych Jasło został napadnięty. Wszystko wskazywało na to, że byli to pseudokibice.

Podziel się:

Oceń:

17-letni piłkarz Czarnych 1910 Jasło wracał ze sparingu swojej drużyny i został okradziony! Policja ustaliła i zatrzymała sprawców tej bandyckiej napaści.

11.07:

Dzięki świadkom zdarzenia (zapamiętano bowiem część numerów rejestracyjnych pojazdów bandytów) policjanci ustalili sprawców, którzy po kilku dniach zostali zatrzymani i teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Jaśle zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu gorlickiego w wieku 23 i 24-lata. Obaj usłyszeli już zarzuty (rozbój - artykuł 280 kodeksu karnego). W piątek, decyzją Sądu Rejonowego w Jaśle, na wniosek policji oraz Prokuratury Rejonowej w Jaśle, najbliższe dwa miesiące spędzą areszcie. Z kolei za popełnione przestępstwo grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Teraz więcej wiadomo o samym zdarzeniu. Kiedy 17-letni piłkarz wracał ze sparingu swojej drużyny to podjechały dwa samochody, wysiedli z nich dwaj mężczyźni i zepchnęli zawodnika z roweru. W chwili kiedy 17-latek się ocknął, nie miał na sobie koszulki klubowej, a z jego twarzy lała się krew. Nie był w stanie powiedzieć co się stało, czy zepchnięcie z roweru spowodowało chwilową utratę pamięci czy też uderzony. Karetkę pogotowia wezwali świadkowie zdarzenia. Poszkodowany kilka dni spędził w szpitalu na obserwacji. Teraz czuje się już dobrze.

6.07:

Bulwersującą sprawę opisał portal nowiny24.pl. W sobotę, 4 lipca, około godziny 13 przy ulicy 3 Maja zawodni klubu Czarnych Jasło wracał rowerem do domu, po wygranym sparingu z Glinikiem Gorlice, który został rozegrany w Jaśle.

- W pewnej chwili piłkarz został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, poruszających się dwoma samochodami. Poszkodowany został zepchnięty z roweru - nie pamięta, co się dokładnie stało. Nie wiadomo, czy został uderzony czy zrzucenie go z roweru spowodowało luki w pamięci i obrażenia na twarzy. Napastnicy zabrali koszulkę, którą 17-latek miał na sobie. Była to koszulka klubowa.

- mówi podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Chłopak trafił do szpitala. Teraz policja ustala kto mógł dokonać tego czynu. Fakt, że ukradziona została klubowa koszulka wskazuje na działanie pseudokibiców.

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe