KORONAWIRUS w przemyskich Lidlach i na parafii w Ostrowie!

  • 09.07.2020, 11:03
  • GL
KORONAWIRUS w przemyskich Lidlach i na parafii w Ostrowie! Fot. Pexels Zdjęcie poglądowe: w powiecie przemyskim i Przemyślu potwierdzono już 107 przypadków zakażenia koronawirusem.

Podziel się:

Oceń:

Powiat przemyski jest teraz jednym z największych ognisk koronawirusa na Podkarpaciu.

Służby sanitarne z Przemyśla podsumowały kolejny tydzień walki z pandemią koronawirusa w tym rejonie. Od 30 czerwca do 7 lipca u pracowników dwóch sklepów Lidl w Przemyślu testy potwierdziły koronawirusa u 9 osób. Dodatkowo zakażenie wykazano u 3 osoby z kontaktu. Wstępnie ustalono, że źródłem zakażenia może być styczność z osobą z ogniska w Jarosławiu. Kwarantanną objęto aż 87 osób (pracowników sklepów Lidl oraz ich rodziny).

W Parafii Marii Magdaleny w Ostrowie pod Przemyślem potwierdzono wynik pozytywny u księdza i 13 osób, które się z nim kontaktowały. Kwarantanną objęto 112 osób. Tutaj na razie służby sanitarne nie wiedzą gdzie było źródło zakażenia.

Wcześniej ognisko koronawirusa wykryto w Nadleśnictwie Bircza i u 31 osób potwierdzono wynik dodatni, do tej pory 7 osób wyzdrowiało.

Jakie są ogólne liczby jeśli chodzi o COVID-19 w tym rejonie? W Przemyślu potwierdzono 42 zakażenia koronawirusem, a w powiecie przemyskim 65. Zmarły trzy osoby.

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe