Chciał zabić prezydenta Stalowej Woli, znieważał Prezydenta RP! Internetowy hejter przyznał się do winy! [AKTUALIZACJA, VIDEO]

  • 17.07.2020, 11:42 (aktualizacja 17.07.2020, 11:45)
  • GL
303-210335.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli opublikował na swoim Twitterze groźby, które do niego dotarły. Policja zatrzymała podejrzanego mieszkańca Stalowej Woli.

17.07:

Dalszy ciąg sprawy nawoływania do zabicia prezydenta Stalowej Woli. 38-latek po zatrzymaniu przez mundurowych przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Stalowowolska policja przedstawiła teraz opinii publicznej, jak wyglądało całe śledztwo. Zawiadomienie w sprawie nawoływania do popełnienia zbrodni, stalowowolska policja przyjęła w kwietniu 2020 roku. Sprawca na jednym z portali internetowych umieścił wpisy nawołujące do popełnienia przestępstwa zabójstwa członków jednego z ugrupowań. Ustalenie tożsamości autora wpisów nie było proste, bowiem wykorzystywał on zaawansowane narzędzia maskujące tożsamość. W sprawę zaangażowali się eksperci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Sprawa była w toku, gdy 13 lipca pojawiły się kolejne wpisy na portalu internetowym. Tym razem znieważające Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i innych polityków. W sprawie prokurator wszczął śledztwo. Okazało się, że autorem wpisów może być ta sama osoba. Operacyjne ustalenia w poprzedniej sprawie, w tym analiza śladów cyfrowych pozostawionych przez sprawcę, pozwoliły na ustalenie autora komentarzy. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Na podstawie zgromadzonych dowodów, prokurator podjął decyzję o jego zatrzymaniu. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt, który najprawdopodobniej był wykorzystany do zamieszczania komentarzy – telefony komórkowe, karty i laptopy.

Mężczyźnie postawiono siedem zarzutów, w tym zarzut publicznego znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni oraz stosowania bezprawnej groźby wobec grupy osób z powodu jej przynależności politycznej. 38-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji, prokurator Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli zastosował wobec podejrzanego dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

16.07:

Internet nie jest jednak anonimowy i policji udało się zatrzymać osobę, która miała grozić prezydentowi Stalowej Woli. Informację przekazał portal tyna.info.pl. Wszystko wskazuje na to, że jest nim 38-letni Paweł K. mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna nie spodziewał się zatrzymania, do którego doszło w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze zabezpieczyli komputer oraz telefon podejrzanego. To nie koniec, bo życzenia śmierci na Wielkanoc wobec prezydenta Stalowej Wolej to także pomysł Pawła K.

14.07:

Do czego może prowadzić ostra polaryzacja społeczeństwa? Kolejny raz prezydent Stalowej Woli, działacz Prawa i Sprawiedliwości Lucjusz Nadbereżny otrzymał pogróżki.

W screenie wrzuconym przez włodarza Stalowej Woli czytamy:

 

- Nazywam się Mateusz. Oświadczam tutaj publicznie, że zacznę zabijać sympatyków i/lub członków partii PiS. Wykryto u mnie nieuleczalnego raka, pierwszy zginie Prezydent tego miasta. Tak mi dopomóż Bóg.

 

 

To nie jest pierwsza tego typu sytuacja. Na razie nie wiadomo, czy zajmą się tym odpowiednie organy ścigania.

Życzenia świąteczne z pogróżkami>>>

GL

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

metrios
metrios 20.07.2020, 20:59
Pranie mózgów robi swoje. Tylko Boga nie mieszajcie do tego!
Sygnalista
Sygnalista 15.07.2020, 09:53
Zgłoście to do prokuratury, zanim dojdzie do tragedii. Mądry Polak po szkodzie.
Janusz
Janusz 14.07.2020, 14:03
Ministrze Kamiński ,co Pan na to ?

Pozostałe