Wiceminister klimatu pod wrażeniem Jeziora Tarnobrzeskiego

  • 30.07.2020, 10:22 (aktualizacja 30.07.2020, 10:30)
  • GL
Wiceminister klimatu pod wrażeniem Jeziora Tarnobrzeskiego Fot. UM Tarnobrzeg Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba przemawia na sesji rady miejskiej w Tarnobrzegu.

Podziel się:

Oceń:

Jacek Ozdoba, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu gościł w Tarnobrzegu. Rozmawiano o gospodarce odpadami oraz paliwach alternatywnych.

Rozmowy wiceministra klimatu Jacka Ozdoby z prezydentem Tarnobrzega Dariuszem Bożkiem dotyczyły przede wszystkim termicznego zagospodarowania odpadów. Wiceminister Ozdoba podczas sesji Rady Miasta Tarnobrzega poinformował, że do końca tego roku musi wydać rozporządzenie listy instalacji, które mogą funkcjonować na rynku odpadowym i mogą termicznie zagospodarowywać paliwo alternatywne.

- Uważam, że wykorzystanie paliwa alternatywnego jest dobrym rozwiązaniem i daje możliwość pozyskania ciepła i prądu. Jeśli parlamentarzyści wyrażą zgodę, to z naszej strony nie będzie żadnych przeszkód - jeśli państwo tak zdecydują, aby instalacja tego typu powstała.

- mówił na sesji Rady Miasta Tarnobrzega Jacek Ozdoba.

- Przed nami duże wyzwanie jeżeli chodzi o gospodarkę odpadami. To jest na tyle duże wyzwanie, że bez współpracy z Ministerstwem Klimatu, panem ministrem oraz gminami ościennymi będzie to problem trudny do rozwiązania, ale liczę, że ta pierwsza wizyta w Tarnobrzegu, to dobre przetarcie szlaków współpracy.

- mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Wiceminister klimatu przy okazji zobaczył Jezioro Tarnobrzeskie i był pod wrażeniem urokliwej okolicy i samego zalewu. Wrażenie wywarł na nim także rozmach i zaawansowanie robót budowlanych, które trwają obecnie nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe