Gigantyczny skład amunicji zabezpieczony przez policję [FOTO]

  • 31.07.2020, 13:14
  • GL
Gigantyczny skład amunicji zabezpieczony przez policję [FOTO] Fot. KMP Tarnobrzeg Policjanci z Tarnobrzega zabezpieczyli ogromny skład amunicji z drugiej wojny światowej.

Podziel się:

Oceń:

9 tysięcy sztuk amunicji strzeleckiej, 120 granatów moździerzowych oraz 76 granatów ręcznych z okresu drugiej wojny światowej zostało znalezionych w lesie w Rozalinie (gmina Nowa Dęba). O znalezisku poinformowali dzielnicowego mieszkańcy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie zostali 29 lipca zaalarmowani przez właścicieli posesji w Rozalinie o tym, że znaleziono tam przedmiot przypominający granat. Na miejsce udał się dzielnicowy, który potwierdził i zabezpieczył miejsce ujawnienia niewybuchu. Funkcjonariusz ustalił, że granat wykopała kobieta na prywatnej posesji, w ogródku podczas pracy w ogrodzie. Niewybuch leżał na niewielkiej głębokości i stanowił realne zagrożenie. Policjant ustalił, że w pobliskim lesie w Rozalinie, może znajdować się duży skład amunicji powojennej, która może zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców.

Dzielnicowy w celu sprawdzenia informacji, które zostały mu przekazane przez jednego z mieszkańców, pojechał do lasu, gdzie we wskazanym miejscu, między drzewami odnalazł 9 tysięcy sztuk amunicji strzeleckiej, 120 granatów moździerzowych oraz 76 granatów ręcznych. Niewybuchy pochodziły z okresu drugiej wojny światowej. Teraz został zabezpieczony przez policjantów, a wkrótce znaleziskiem zajęli się saperzy z Niska.

GL

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe